Vasarinis peršalimas ar alergija?

Vasara paprastai asocijuojasi su saule, šiluma ir todėl – gera sveikata, tad jei ir užpuola į peršalimą panašūs simptomai, dažnai kaltę suverčiame alergijai. Vis tik peršalimas vasarą – nėra toks retas reiškinys. Tad kaip atskirti vasarinį peršalimą nuo alergijos?

Nors peršalimo ir alergijos simptomai yra labai panašūs, tačiau egzistuoja ir skirtumų, kurie gali mums padėti perprasti tikrąją ligą. Alergija pasižymi akių ašarojimu, niežuliu, paraudimu ir dažnu čiauduliu, o peršalimas – pakilusia temperatūra, kas, beje, nėra būdinga alergijai, skaudančia gerkle ir galva, bendru organizmo silpnumu.

Tekanti nosis būdinga abiems susirgimams, tačiau gali skirtis išskiriamų gleivių spalva. Alergijos atveju pasireiškia žalsvos spalvos gleivės, o peršalimo – skaidrios.

Pasak medikų, pavasarį ir vasarą dėl žydinčios gamtos alergijų mastas išties gerokai išauga, tačiau, užėjus karščiams, slogos priežastys gali būti dažna temperatūrų kaita. Mes išbalansuojame savo organizmą, tvyrant karščiams, vartodami daug šaltųjų gėrimų, ledų, maudydamiesi vėsiame vandenyje, drastiškai padidindami vėsinimo sistemų galingumą patalpose ar transporto priemonėse. Staigūs temperatūrų skirtumai itin neigiamai veikia nosies ir gerklės gleivines, sukelia kraujagyslių spazmus, gali pažadinti organizme snaudžiantį virusą. Organizmas nespėja prisitaikyti prie staigių temperatūros pokyčių sukelto streso, silpsta ir dėl to peršąlame.

Nusilpusį imunitetą reikėtų stiprinti didžiausiu peršalimo priešu – vitaminu C, taip pat nepamirškite gerai sveikatai labai svarbaus vitamino D, omega rūgščių ir antioksidantų. Vartokite ne tik peršalimo simptomus mažinančius vaistus, bet ir medų bei kitus bičių produktus, šiltas arbatas, tačiau vasarą venkite prakaitavimą skatinančių liepžiedžių ar aviečių arbatų. Taip pat rūpinkitės pilnaverte mityba ir kokybišku poilsiu.

Negydomas vasarinis peršalimas gali sukelti rimtų komplikacijų: sinusitą, bronchitą ar net plaučių uždegimą. Todėl pasijutę prastai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Nepamirškite – Jums visada pasirengusi padėti „Riešės šeimos klinikos“ medikų komanda.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.