Kada paskutinį kartą nuodugniai pasitikrinote sveikatą profilaktikos tikslais? Specialistai apgailestauja, kad daugumą pacientų į gydytojo kabinetą pasibeldžia genami rimtų negalavimų… Vienas efektyviausių metodų, siekiant įvertinti bendrą sveikatos būklę ir atrasti kamuojančių nemalonių pojūčių priežastis – kraujo tyrimai. Kokius tyrimus rekomenduoja Riešės šeimos klinikos gydytojos?
Daugybę atsakymų į neraminančius klausimus suteikia bendrieji tyrimai, kurie puikiai tinka tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Kiti, specifiškesni kraujo tyrimai dažniausiai paskiriami įtariant specifinius sveikatos sutrikimus ir ligas.
Dažniausiai atliekami kraujo tyrimai yra šie:
- Bendras kraujo tyrimas: tai populiariausias kraujo tyrimas, kai norima įvertinti bendrą paciento sveikatos būklę. Tiek pageidaujant tai atlikti profilaktiškai, tiek esant tam tikriems simptomas ir nusiskundimams. Pastebėjus bet kokius nukrypimus už normos ribų, gydytojas gali diagnozuoti tam tikrus susirgimus arba paskirti išsamesnius tyrimus konkrečiai problemai aptikti.
- Gliukozės kiekio kraujyje tyrimas: nustatant gliukozės kiekį, galima atpažinti vieną iš klastingiausių lėtinių ligų – cukrinį diabetą. Uždelsus jo gydymą, ši liga ne tik apsunkina gyvenimą, bet ir sukelia rimtų komplikacijų – inkstų, nervų sistemos, širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimus. Todėl gliukozės kiekį kraujyje rekomenduojama tirtis kiekvienais metais. Jis taip pat labai rekomenduojamas nėščiosioms, turintiems antsvorio, besiskundžiantiems padidėjusiu cholesteroliu ar artimųjų rate esant sergantiems cukriniu diabetu.
- Geležies ir feritino kiekio kraujyje tyrimas: sumažėjus geležies kiekiui, silpsta imunitetas, dažnas pacientas skundžiasi nuolat varginančiomis virusinėmis infekcijomis. Kamuojant nuovargiui, raumenų silpnumui, uoslės ir skonio pakitimams, taip pat patartina atlikti šį tyrimą, kad būtų galima paskirti atitinkamą gydymą. Tuo tarpu įtariant, kad gali grėsti mažakraujystė, reikėtų ištirti ir feritino kiekį.
Ką verta žinoti prieš atliekant kraujo tyrimą?
Ypatingo pasiruošimo dauguma kraujo tyrimų nereikalauja, tačiau maždaug 8-12 valandų iki tyrimo negalima valgyti. Taip pat susilaikykite nuo gėrimų (išskyrus vandenį). Priešingu atveju atlikti tyrimai rodys netikslius rezultatus. Siekiant maksimalaus tikslumo, reikėtų 1-2 dienas iki tyrimo atsisakyti riebaus maisto, nevartoti alkoholio. Prieš tyrimą būkite pailsėję, venkite didelio fizinio krūvio bei streso. Patariama į kliniką atvykti maždaug 15 min. iki tyrimo ir ramiai jo palaukti. Jei norite įvertinti bendrą savo sveikatos būklę ar skundžiatės tam tikrais simptomais, maloniai kviečiame užsukti į Riešės šeimos kliniką ir pasikonsultuoti su šeimos gydytojomis. Įvertinusios Jūsų pageidavimus ir nusiskundimus, gydytojos nukreips Jus reikalingiems kraujo tyrimams atlikti!
Tapkite mūsų pacientu
Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.
DaugiauPaskambinkite jei turite klausimų
Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.