Širdies ligos vasarą – ypač grėsmingos: gydytojų patarimai, kaip išvengti negalavimų

Vasaros mėnesiais termometro stulpelis perkopia 25 laipsnių ribą: prasidėjus karščiams, įvairius sveikatos negalavimus, širdies nepakankamumo simptomus jaučia net visiškai sveiki žmonės: dažną ima kamuoti dusulys, oro trūkumas, spaudimo pojūtis krūtinėje. Tuo tarpu pacientų, sergančių širdies ligomis, situacija tampa dar pavojingesnė. Riešės šeimos klinikos gydytojai atsako: kaip saugoti sveikatą per karščius?

1. Venkite intensyviai sportuoti lauke

Vasarą kūno temperatūra yra aukštesnė, o širdies apkrova – didesnė. Jei žmogus užsiima bet kokia daug energijos reikalaujančia fizine veikla (pvz. bėgimas, intensyvūs sportiniai pratimai), širdis kraują pumpuoja greičiau. Dėl padidėjusios apkrovos, gerokai išauga karščio smūgio rizika. Tai ypač pavojinga pacientams, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Gydytojai pataria per karščius sportuoti patalpose – namuose, sporto salėje ar baseine.

2. Atsisakykite kofeino ir alkoholio

Niekam ne paslaptis, kad kofeinas ir alkoholiniai gėrimai sveikatos neprideda. Tačiau vasarą jų žala gali būti stipresnė, mat abu sukelia dehidrataciją. Organizmui per karščius ypač reikalingas vanduo, kūną praturtinantis naudingomis medžiagomis, mineralais, suteikiantis energijos, padedantis palaikyti ir kontroliuoti kūno temperatūrą ir net širdies darbą.

3. Karščiausias valandas praleiskite namuose

10-14 valandomis saulė būna agresyviausia, o karštis – intensyviausias. Gydytojai įspėja, kad šiomis valandomis geriau vengti ilgesnio buvimo atvirame ore, ypač – jei sergate širdies ar kraujagyslių ligomis. Verta paminėti, kad saulės spindulių vengimas yra aktualus ir odos vėžio prevencijai.

4. Valgykite lengvesnį maistą

Karščiai veikia ir virškinimo sistemą, todėl patariama reguliuoti mitybą. Itin riebus, gyvulinės kilmės riebalais prisotintas maistas skatina širdies ir kraujagyslių ligas, prisideda prie padidėjusio kraujospūdžio. Gydytojai pastebi, kad tinkamai parinkti maisto produktai ir valgymo režimas itin svarbu žmonėms, turintiems problemų su širdimi. Taigi, venkite kaloringų, itin riebių produktų ir patiekalų, kurių sudėtyje gausu cukrų ir angliavandenių. Vietoje cepelinų ar vėdarų, vasarą rinkitės daugiau augalinės kilmės patiekalų, mėgaukitės sezoninėmis daržovėmis, uogomis, vaisiais.

Mūsų komanda tikisi, kad vasarą praleisite sveikai, saugodami ir puoselėdami savo širdį! Tuo tarpu susidūrus su negalavimais ar norint atlikti profilaktinius sveikatos tyrimus, visada lauksime Jūsų Riešės šeimos klinikoje.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.