Roto virusas – kankinanti žarnyno infekcija

informatyvu-roto-virusas-750x300.jpg

Žiemos laikotarpiu daug kalbama kaip apsisaugoti nuo peršalimo ar gripo. Tačiau šaltas oras atpučia ne tik peršalimo ligas, bet ir sudaro palankias sąlygas plisti roto (rota) virusui. Tie, kam teko susidurti su rotavirusine infekcija, žino, kad tai yra ypatingai nepageidaujamas svečias. Roto viruso simptomai dažniausiai pasireiškia vaikams. Suaugusiųjų organizmas turi stipresnę imuninę sistemą, tad šis virusas juos kankina rečiau.

Roto viruso simptomai

Patekęs į žmogaus organizmą, roto virusas neigiamai veikia žarnyną. Pasireiškia vėmimas, viduriavimas, gali pakilti temperatūra, jaučiamas silpnumas. Šiuo virusu galima labai lengvai užsikrėsti, nes jis perduodamas prisilietus prie užteršto objekto. Pirmieji ligos požymiai yra pilvo skausmas, nuolatinis pykinimas ir pasikeitusios išmatos. Dažniausiai virusas žūsta po 4-6 dienų. Labai panašūs simptomai pasireiškia ir užsikrėtus nora virusu, todėl dažnai jie yra painiojami. Tačiau nora virusu persergama daug lengviau.

Roto virusas vaikams

Roto virusas yra  pavojingas kūdikiams ir vaikams, nes ligos simptomai neleidžia vaiko organizmui įsisavinti skysčių, todėl gali sukelti dehidrataciją. Netekus skysčių sutrinka druskų pusiausvyra ir medžiagų apykaita, todėl vaiko gyvybei net iškyla pavojus. Taip pat, didelis pavojus kyla ir suaugusiems žmonėms, jeigu jų imunitetas yra nusilpęs.

Kaip gydyti roto virusą?

Pagrindinis gydymo būdas – skysčiai. Suaugęs žmogus turėtų išgerti 2,5-3 litrus vandens. Rekomenduojama gerti negazuotą mineralinį vandenį. Taip pat, reikėtų valgyti tik lengvai virškinamą maistą be priedų ir vartoti probiotikus. Probiotikai padeda sunaikinti blogąsias bakterijas, išlaikyti gerųjų bakterijų pusiausvyrą organizme ir sumažinti ligos simptomus. Jeigu Jūsų aplinkoje yra roto virusu sergančių žmonių, reikėtų dažnai plauti rankas su muilu, dezinfekuoti buityje naudojamus daiktus bei stiprinti imunitetą.Riešės šeimos klinikos tikslas – sveikatos profilaktika ir gydomoji medicina. Siekiame, jog Jūsų šeimos gydytojas taptų Jums patarėju, padedančiu orientuotis sveikatos sistemoje, konsultuojančiu sveikatos klausimais, stebinčiu lėtinių ligų eigą, padedančiu surasti reikalingą specialistą. Šeimos gydytojas rūpinasi ne tik gydymu, bet ir sveikatos išsaugojimu bei gerinimu, ligų profilaktika.

Tapk pacientu

© Copyright 2018, Expertmedia

Riešės filialas

I-IV. – 7:00 – 18:00
V. – 7:00 – 17:00

Registracija dėl vizito pas gydytoją:
I-V. – 8:00 – 16:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 576 69 14
85 246 9213

Baltupių filialas

I. – 8:00 – 15:00
II. – 8:00 – 18:00
III. – 8:00 – 15:00
IV. – 8:00 – 18:00
V.- 8:00 – 15:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 997 84 06
85 267 53 16