Ramybės ir poilsio metas – miegas – tai procesas, kurio metu mūsų organizmas atkuria jėgas ir pasiruošia dar vienai, iššūkių kupinai dienai. Deja, daliai žmonių miegas tampa tikru iššūkiu. Kaip pagerinti miego kokybę?
Ne kiekybė, o kokybė
Ilgas vartymasis lovoje. Nerimastingas žvilgčiojimas į telefoną. Vidiniai priekaištai, kad ir vėl nepavyksta užmigti. Rodos, negelbėja niekas: net po 7-8 valandų poilsio, atsibundate papilkėjusiais paakiais, be jėgų ir energijos… čia pat ieškote stiprios kavos. Ar tai Jums pažįstama?
Anot specialistų, miego efektyvumą apibrėžia ne tik jo kiekis. Labai svarbu ir tai, kaip miegama. Kokybišką miegą apibrėžia keli paprasti faktoriai:
- Užmiegate jau per pirmąsias 30 minučių.
- Nakties metu prabundate ne daugiau, kaip vieną kartą.
- Prabudus nepatiriate sunkumų vėl mėginant užmigti.
- Reguliarus režimas. Kad ir kaip nuvalkiotai skambėtų, pastovi dienos rutina – tiesus kelias į gerą miegą. Žinoma, ji turėtų būti sveika ir atitikti Jūsų organizmo fiziologinius poreikius. Geriausia miego kokybė – atsigulus iki vidurnakčio. Toks užmigimo laikas dera su natūraliais mūsų organizmo procesais. Pastovus miego, kėlimosi, valgymo ritmas padaro miegą maksimaliai efektyvų ir leidžia atsibusti su gera savijauta.
- Fizinis aktyvumas. Sportas ar net paprasta mankšta padeda fiziškai išvarginti kūną, atpalaiduoja mintis. Tai ypač aktualu dirbantiems protinį darbą. Miego kokybę gali pagerinti net pasivaikščiojimas prieš miegą. Svarbiausia – balansas!
- Pamirškite užkandžiavimą artėjant miegui! Prasidėjęs maisto virškinimo procesas gerokai apsunkina ramybės paieškas ir neleidžia greitai užmigti. Rekomenduojama nieko nevalgyti likus maždaug 2 val. iki miego.
- Didelės įtakos gebėjimui užmigti turi aplinka: nuo kambario temperatūros, sienų spalvos iki pagalvės sudėties… Todėl paklauskite savęs – ar Jūsų miegamasis tikrai sukuria saugumo ir ramybės pojūtį? Tyrimai rodo, kad lengviausia užmigti patalpose, kurių temperatūra svyruoja tarp 16-19,4 laipsnių °C ir dominuoja neutralios, pastelinės spalvos. Patalynei rekomenduojama rinktis kuo natūralesnes medžiagas (pvz. medvilnę).
- Psichologinė būsena. Sveikam miego ritmui svarbi dar viena taisyklė – visas per dieną susikaupusius rūpesčius reikia palikti už namų durų. Po varginančios darbo dienos stresą „parsinešus“ į namus, mūsų smegenys lieka labai įsitempusios. Jeigu grįžę namo taip ir neatsipalaiduojate, įsileidžiate mintis apie nebaigtus ir būsimus darbus, nenuostabu, kad susiduriate su sunkumais bandant užmigti. Grįžę namo, rūpesčius pakeiskite malonumais: pasimėgaukite skania vakariene, karšta vonia, geru filmu ar artimųjų draugija.
Tapkite mūsų pacientu
Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.
DaugiauPaskambinkite jei turite klausimų
Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.