Patarimai akyloms akims: 5 būdai išvengti regos silpnėjimo

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 285 milijonai žmonių turi regėjimo sutrikimų. Lietuviai – ne išimtis. Nuolatinis elektroninių prietaisų naudojimas ir nenatūrali šviesa vargina akis, todėl siekiant, kad regėjimas nepradėtų silpnėti, reikia nepamiršti tinkamai pasirūpinti šiais jautriais regos organais. Ką rekomenduoja Riešės šeimos klinikos specialistai? Riešės šeimos klinikos gydytojai pateikia 5 būdus, kurie padės užtikrinti aštrų regėjimą:
 1. Pertraukos Jūsų akims. Žiūrint į ekraną, sulėtėja mirksėjimo dažnis, todėl akys yra nepakankamai drėkinamos, sausėja, atsiranda perštėjimas ir paraudimas. Siekiant išvengti šio nemalonaus pojūčio, rekomenduotina daryti bent 5-10 min. pertraukėles kas valandą asmenims, kurių darbo diena trunka 8 val. arba ilgiau.
 2. Akių mankšta. Gydytojai rekomenduoja reguliariai atlikti šiuos pratimus:
  • Stipriai užsimerkite ir būkite užsimerkus 3–5 sekundes. Pratimą kartokite 6–8 kartus. Greitai mirksėkite 1–2 minutes;
  • Žiūrėkite į toli esantį objektą 2–3 sek., tada 3–5 sek. į 30–40 cm atstumu laikomą pieštuką. Kartokite 10–12 kartų;
  • Užsimerkite ir 1 min. lengvais rankų pirštų judesiais masažuokite akių vokus;
  • 5–10 kartų pakreipkite akis į dešinę, į kairę, į viršų ir apačią. Po to akimis „sukite ratus“ į dešinę ir į kairę pusę;
  • Išplėskite akis kiek galima labiau ir keletą sekundžių nemirksint žvelkite priešais save. Po to kuo stipriau užsimerkite. Kartokite 5 kartus.
 3. Geras apšvietimas. Siekiant sumažinti akims tenkantį krūvį ir įtampą, būtina pasirūpinti geru dirbtiniu ir natūraliu apšvietimu. Perteklinės lauko šviesos kontrolei naudokite užuolaidas, žaliuzes, nepamirškite įsijungti šviesos tamsiuoju metu.
 4. Akims draugiški maisto produktai. Populiariausias produktas, padedantis užtikrinti gerą akių būklę, yra mėlynių uogos. Jose gausu medžiagų, stiprinančių tinklainės kapiliarus, taip pat saugančių nuo žalingo išorės poveikio ir užtikrinančio tinklainės bei regos nervo aprūpinimą maistinėmis medžiagomis. Gydytojai taip pat primena, kad:
  • Geltonos, raudonos ir oranžinės spalvos vaisiai bei daržovės turi karotinoidų ir liuteino – medžiagų, būtinų norint išvengti kataraktos, glaukomos, senatvinio aklumo progresavimo.
  • Selenas ir cinkas, kurio gausu grūduose ir mėsoje, pasižymi antioksidaciniu poveikiu ir padeda įsisavinti vitaminą A, kuris apsaugo nuo regos suprastėjimo tamsiuoju metu.
  • Taip pat regos aštrumui užtikrinti būtinas vitaminas E, C, D, B2, Omega-3 riebalų rūgštys, tad į racioną reikėtų įtraukti ir šių medžiagų turinčius produktus.
 5. Didesnis dėmesys akims. Pajutus akių diskomfortą – sausumą, perštėjimą, būtina leisti joms atsikvėpti. Nemaloniems pojūčiams sumažinti taip pat galima naudoti dirbtines ašaras. Siekiant, kad problemos nepažengtų toliau, patartina reguliariai apsilankyti profilaktiniam akių patikros vizitui.
Raginame saugoti savo akis! Prireikus pasikonsultuoti sveikatos klausimais, Jus mielai priims mūsų klinikos gydytojai.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.