Kaip pasiruošti skiepams

Skiepai – itin efektyvi priemonė, kovojant su daugeliu užkrečiamų ligų. Riešės šeimos klinikoje naudojamos tik sertifikuotos vakcinos, kurių veikliosios medžiagos yra efektyvios ir visiškai saugios Jums.
Tyrimai rodo, kad daugelio vakcinų veiksmingumas siekia 85-98 proc.: tai užtikrina patikimą apsaugą. Tiesa, skiepai gali sukelti tam tikrų šalutinių poveikių. Dažniausiai tai – tik lengvo pobūdžio, trumpalaikiai simptomai: nedidelė temperatūra, patinimas, paraudimas ar jautrumas vakcinacijos vietoje, nuovargis ir pan. Tuo tarpu nusprendus persirgti liga „natūraliai“, rizika sveikatai gerokai išauga: gali kilti komplikacijų, neatitaisomų padarinių sveikatai ir net ištikti mirtis.
Pasiruošimas vakcinacijai
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, jokio išankstinio pasiruošimo skiepams nereikia. Vis dėlto, prieš vakcinaciją įspėkite Riešės šeimos klinikos gydytoją, jeigu patiriate šiuos simptomus:

Pakilo aukšta temperatūra;
Esate kam nors alergiškas;
Anksčiau pasireiškė stipri reakcija į vakciną;
Esate patyrę traukulių, konvulsijų;
Jums taikytas (ar tebetaikomas) onkologinės ligos gydymas;
Vartojate imuninę sistemą veikiančius medikamentus (antibiotikus, priešuždegiminius ar priešvirusinius vaistus ir t.t.);
Patiriate kraujo krešėjimo sutrikimų;
Sergate imuninę sistemą veikiančiomis ligomis (leukemija, ŽIV, AIDS ir kt.);
Sergate kita sunkia liga.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.