Dantų protezavimas
„Riešės šeimos klinika“ odontologijos klinika yra sudariusi sutartis su Teritorinėmis ligonių kasomis dėl dantų protezavimo paslaugos teikimo. Tai reiškia, kad dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto, atsižvelgiant į faktines dantų protezavimo išlaidas, visiškai baigus dantų protezavimą.
Vadovaujantis Dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto tvarkos aprašu, teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:
- asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
- vaikai;
- nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys;
- asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.
Nustačius asmens teisę ir kompensavimo pagrįstumą, gydymo įstaiga, į kurią kreipėsi asmuo, turės tik suvesti duomenis į Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (ESPBI) ir asmenį užregistruoti Eilių ir atsargų valdymo informacinės sistemos Dantų protezavimo posistemyje (EVIS DP). Asmuo iš karto bus informuotas apie teisės gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas įgijimą.
Nuo 2020 m. balandžio 1 d. dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pagal faktines šių paslaugų išlaidas, skiriant ne daugiau kaip (bazinės kainos 1 balas lygus 1,112 Eur):
Pacientas, 2020 metais parašęs prašymą įtraukti į laukiančiųjų sąrašą ir sulaukęs teritorinių ligonių kasų (TLK) patvirtinimo apie įtraukimą, priimamas senąją tvarka.
Gavęs TLK pažymą, asmuo atvyksta į vieną iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų, sudariusių sutartį su TLK, ir su gydytoju odontologu pasirašytinai suderina dantų protezavimo paslaugų teikimo laiką, mastą, planą ir kitas šių paslaugų teikimo sąlygas. Per vieną dantų protezavimo etapą (laikotarpis, per kurį asmuo gauna visas su gydytoju odontologu suderintas dantų protezavimo paslaugas) turi būti atkurta minimali kramtymo funkcija. Dantų protezavimo paslaugos turi būti suteiktos per 3 metus nuo TLK pažymos išrašymo dienos.
Atkreipiame dėmesį, kad:
- Paslaugos kompensavimo už didžiausią galimą sumą (iki 1553,24 Eur) reikiamumą visais atvejais nustato gydytojų konsiliumas.
- Vaikams ir asmenims, kuriems taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, dantys protezuojami be eilės.
- Pacientų prašymai gauti kompensaciją už savo lėšomis atliktas dantų protezavimo paslaugas ne eilės tvarka (kai siekiama ją gauti greičiau arba atidėti jos skyrimo terminą) netenkinami.
- Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.
Gydymo įstaigos, sudariusios sutartis su TLK dėl kompensuojamųjų dantų protezavimo paslaugų, yra įpareigotos ir privalo informuoti asmenis apie jų teikiamas dantų protezavimo paslaugas, kompensavimo iš PSDF biudžeto tvarką ir galimybes.
Suaugę asmenys pakartotinai į sąrašą gali būti įrašyti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos. Kitaip tariant, praėjus 3 metams nuo tos dienos, kada gavo kompensaciją už savo lėšomis protezuotis dantis arba kai baigė protezuoti dantis atėjus eilei.
Vaiktų dantų dengimas silantais
Silantavimas – neskausminga, keliolika minučių trunkanti procedūra. Gręžti dantukų nereikia, jų paviršius nuvalomas, apdorojamas poliravimo pasta ir padengiamas silantu, kuris po tu sukietinamas. Silante esantis fluoras sustiprina dantuką ir apsaugo jį nuo ėduonies – viena labiausiai paplitusi liga vaikų ir paauglių tarpe. Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad 69,4 proc. 7–8 metų vaikų krūminių dantų kramtomųjų paviršių yra pažeisti ėduonies.
Programa skirta vaikų nuo 6 iki 14 metų nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių ėduonies prevencijai.
Dantų dengimą silantais atlieka gydytojai odontologai su padėjėjais arba burnos higienos specialistai. Jei silantas iškrinta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra kartojama. Svarbiausias jos tikslas – užtikrinti, kad auganti karta turėtų kuo sveikesnius dantis. Švedijos mokslininkai nustatė, kad vaikams laiku padengus dantis silantais, net praėjus 8 metams, dantų ėduonies atsiradimo galimybė sumažėja 80–90 proc.
Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa patvirtinta 2005 m. rugsėjo 16 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-713 „Dėl Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto tvarkos aprašo bei krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugų bazinių kainų patvirtinimo“.
Nuolatinių krūminių dantų dengimą silantais atlieka Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Šioje programoje dalyvaujantiems vaikams paslaugos teikiamos nemokamai.
Tapkite mūsų pacientu
Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.
DaugiauPaskambinkite jei turite klausimų
Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.