Netaisyklinga laikysena vaikystėje – problemos suaugus

Netaisyklinga laikysena lemia stuburo iškrypimus, mėšlungį, lėtinį galvos, nugaros, kojų skausmus ir net virškinimo sutrikimus… Tai viena labiausiai paplitusių sveikatos bėdų, su kuria susiduria net iki 80 proc. vaikų ir paauglių. Kodėl būtina stebėti ir koreguoti netaisyklingą laikyseną?

Netaisyklingos laikysenos priežastys

Klaidinga manyti, kad netaisyklinga laikysena vaikams atsiranda dėl praleidžiamo laiko prie kompiuterių ar išmaniųjų telefonų. Netaisyklinga laikysena formuojasi palaipsniui: anot specialistų, dažniausia netaisyklingos laikysenos priežastis yra silpnas liemens raumenų korsetas. Tačiau taip pat įtakos turi ir netaisyklinga asimetrinė poza ilgai sėdint mokyklos suole ir ruošiant namų darbus, netinkama eisena, stovėsena, nepakankamas judėjimas, nuovargis, įvairios lėtinės ligos.

Netaisyklinga laikysena nėra tik estetinė problema, ji turi pasekmių įvairioms organizmo sistemoms bei funkcijoms. Specialistai įspėja, kad netaikant gydymo, ši problema gali lemti pasekmes visam gyvenimui: bėgant laikui vystosi įvairios stuburo deformacijos. Tai gali nulemti ne tik fizinį diskomfortą, lėtinius galvos, nugaros, galūnių skausmus, bet ir gyvybiškai svarbių organų bei jų sistemų – virškinimo, kraujotakos – nepakankamumą.

Svarbu laiku pastebėti

Vaikų ir paauglių laikysena rūpinasi ne tik gydytojai, bet ir tėvai:

  • Laikyseną tikrinti ypač svarbu intensyviuoju stuburo augimo laikotarpiu (mergaitėms sulaukus 4-6 bei 11-14 metų, o berniukams – tarp 6-8 ir 13-16 metų amžiaus).
  • Minėtais laikotarpiais vaikų laikyseną vertėtų tikrinti kelis (2-3) kartus per metus.
  • Kito amžiaus vaikams ir paaugliams rekomenduojami laikysenos patikrinimai bent kartą per metus.
  • Jei pastebite menčių asimetriją, ne vienodame lygyje esančius, sukumpusius pečius, įdubusią krūtinės ląstą, atsikišusį pilvą – tikėtina, kad vaikas turi laikysenos sutrikimus.

Laikysenos sutrikimams koreguoti – mankšta

Pastebėjus ar įtariant laikysenos sutrikimus, būtina kuo greičiau kreiptis į gydytoją ortopedą arba kineziterapeutą. Šie specialistai tiksliai įvertins vaiko kūno padėtį ir individualiai paskirs mankštą netaisyklingos laikysenos korekcijoms. Taip pavyks pasiekti puikų rezultatų ir užtikrinti taisyklingą kūno laikysenos vystymąsi, o kartu ir visavertį vaiko augimą bei gerą savijautą.

Riešės šeimos klinikoje dirbanti kineziterapeutė Miglė Datenytė konsultacijos metu įvertins vaiko laikysenos būklę, stuburo iškrypimo laipsnį, dubens padėtį, nusilpusių ir pertemptų raumenų sritis. Patyrusi specialistė sudarys individualią kineziterapijos pratimų programą, kurios paskirtis yra fiziniais pratimais ir judesiais, veikiant tam tikras raumenų grupes, ištaisyti laikysenos sutrikimus. Specialūs gydomosios mankštos pratimai atliekami jaukioje ir moderniai įrengtoje Riešės šeimos klinikos sporto salėje.

Neatidėliokite, registruokitės kineziterapeutės konsultacijai!

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.