4-750x300.jpg

Miokardo infarktas – tai negrįžtamas širdies raumens dalies pakenkimas ir žuvimas, kuris atsiranda dėl širdies kraujotakos pablogėjimo ir širdies vaikinės arterijos užsikimšimo. Krešulys dažniausiai susidaro dėl aterosklerozės susiaurėjusioje arterijoje. Jei trombas nedidelis ir užtveria tik dalį kraujagyslės, susergama nestabilia krūtinės angina (kyla prieš infarktinė būklė) arba ištinka nedidelis širdies infarktas. Dažnai gyvybę gali išgelbėti šalia esantys žmonės, gebantys atpažinti miokardo infarkto simptomus ir tinkamai suteikti pagalbą. Pacientas gali ir visiškai pasveikti.

Miokardo infarkto simptomai:

 • užsitęsęs ilgiau nei 5 min. ar dažnai pasikartojantis spaudžiantis, plėšiantis, deginantis skausmas krūtinėje, plintantis į kaklą, apatinį žandikaulį, vieną ar abi rankas, pečius;
 • Oro stoka, oro gaudymas („oro troškulys“);
 • Pykinimas, vėmimas;
 • Skausmas skrandžio srityje;
 • Silpnumas, galvos svaigimas, alpulys;
 • Išbalusi (pelenų spalvos) oda, pamėlusios lūpos;
 • Stiprus prakaitavimas;
 • Baimė.

Pagalba miokardo infarkto atveju (nuo suteiktos pagalbos operatyvumo priklauso miokardo infarkto dydis):

 1. Įtarę, kad ištiko miokardo infarktas , tuoj pat kvieskite greitąją medicinos pagalbą. Pagalba turi būti suteikiama per pirmasias 1-2 val.
 2. Padėkite nukentėjusiajam žmogui atsisėsti, atlaisvinkite spaudžiamuosius drabužius, nuraminkite jį. Tai padės jam lengviau kvėpuoti ir pagerins širdies aprūpinimą deguonimi.
 3. Kol atvyks medikai, nuolat stebėkite gyvybines funkcijas: sąmonę, kvėpavimą, pulsą.
 4. Jei praranda sąmonę ir nustoja kvėpavęs, atloškite galvą ir atlikite 2 oro įpūtimus ir 15 krūtinės ląstos paspaudimų.

Jeigu žmogus sąmoningas ir jam atsiranda miokardo infarkto požymių, duodama sučiulpti tabletė arba purškiama po liežuviu nitroglicerino (ne daugiau kaip tris kartus kas 5 minutes). Duoti aspirino tabletę. (vaistų, kuriuose yra aspirino ir jie vartojami nuo karščiavimo, slogos ar galvos skausmų, vartoti negalima).Riešės šeimos klinikos tikslas – sveikatos profilaktika ir gydomoji medicina. Siekiame, jog Jūsų šeimos gydytojas taptų Jums patarėju, padedančiu orientuotis sveikatos sistemoje, konsultuojančiu sveikatos klausimais, stebinčiu lėtinių ligų eigą, padedančiu surasti reikalingą specialistą. Šeimos gydytojas rūpinasi ne tik gydymu, bet ir sveikatos išsaugojimu bei gerinimu, ligų profilaktika.

Tapk pacientu

© Copyright 2018, Expertmedia

Riešės filialas

I-IV. – 7:00 – 18:00
V. – 7:00 – 17:00

Registracija dėl vizito pas gydytoją:
I-V. – 8:00 – 16:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 576 69 14
85 246 9213

Baltupių filialas

I. – 8:00 – 15:00
II. – 8:00 – 18:00
III. – 8:00 – 15:00
IV. – 8:00 – 18:00
V.- 8:00 – 15:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 997 84 06
85 267 53 16