Miokardo infarktas

Miokardo infarktas – tai negrįžtamas širdies raumens dalies pakenkimas ir žuvimas, kuris atsiranda dėl širdies kraujotakos pablogėjimo ir širdies vaikinės arterijos užsikimšimo. Krešulys dažniausiai susidaro dėl aterosklerozės susiaurėjusioje arterijoje. Jei trombas nedidelis ir užtveria tik dalį kraujagyslės, susergama nestabilia krūtinės angina (kyla prieš infarktinė būklė) arba ištinka nedidelis širdies infarktas. Dažnai gyvybę gali išgelbėti šalia esantys žmonės, gebantys atpažinti miokardo infarkto simptomus ir tinkamai suteikti pagalbą. Pacientas gali ir visiškai pasveikti. Miokardo infarkto simptomai:
 • užsitęsęs ilgiau nei 5 min. ar dažnai pasikartojantis spaudžiantis, plėšiantis, deginantis skausmas krūtinėje, plintantis į kaklą, apatinį žandikaulį, vieną ar abi rankas, pečius;
 • Oro stoka, oro gaudymas („oro troškulys“);
 • Pykinimas, vėmimas;
 • Skausmas skrandžio srityje;
 • Silpnumas, galvos svaigimas, alpulys;
 • Išbalusi (pelenų spalvos) oda, pamėlusios lūpos;
 • Stiprus prakaitavimas;
 • Baimė.
Pagalba miokardo infarkto atveju (nuo suteiktos pagalbos operatyvumo priklauso miokardo infarkto dydis):
 1. Įtarę, kad ištiko miokardo infarktas , tuoj pat kvieskite greitąją medicinos pagalbą. Pagalba turi būti suteikiama per pirmasias 1-2 val.
 2. Padėkite nukentėjusiajam žmogui atsisėsti, atlaisvinkite spaudžiamuosius drabužius, nuraminkite jį. Tai padės jam lengviau kvėpuoti ir pagerins širdies aprūpinimą deguonimi.
 3. Kol atvyks medikai, nuolat stebėkite gyvybines funkcijas: sąmonę, kvėpavimą, pulsą.
 4. Jei praranda sąmonę ir nustoja kvėpavęs, atloškite galvą ir atlikite 2 oro įpūtimus ir 15 krūtinės ląstos paspaudimų.
Jeigu žmogus sąmoningas ir jam atsiranda miokardo infarkto požymių, duodama sučiulpti tabletė arba purškiama po liežuviu nitroglicerino (ne daugiau kaip tris kartus kas 5 minutes). Duoti aspirino tabletę. (vaistų, kuriuose yra aspirino ir jie vartojami nuo karščiavimo, slogos ar galvos skausmų, vartoti negalima).

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.