Koronavirusas: Ką apie jį žinome šiandien?

naujiena-ka-zinoma-apie-koronavirusa-750x300.jpg

Šiomis įtemptomis dienomis visas pasaulis kovoja su koronavirusu. Patvirtintų ligos atvejų skaičius Lietuvoje vis auga ir dabar grėsmingai artėja prie 30-ies. (Informacija atnaujinta kovo 18 d.) Stebint nevaldomą viruso plitimą visose šalyse, daugelis jaučia nerimą ar net paniką. Koronavirusas pastarosiomis dienomis skatina netylančias diskusijas, naujienų srautas kaista nuo šiuo laikotarpiu visiems aktualiausios temos. Ką apie virusą žinome šiandien?

Koronaviruso plitimas

Dar visai neseniai girdėjome apie koronaviruso plitimą Kinijoje ir vargu ar kas tikėjo, kad šis virusas žaibišku greičiu pasieks ir mūsų šalį bei visą pasaulį. Pandemija paskelbtas virusas plinta tarp žmonių, artimo sąlyčio su sergančiuoju metu. Taip pat, plinta per orą kvėpavimo takų sekretų lašeliais, dėl to rekomenduojamas saugus atstumas tarp žmonių yra ne mažiau kaip 2 metrai. Užsikrėtus COVID-19 pasireiškia į gripą panašūs simptomai – karščiavimas, kosulys, kvėpavimo sutrikimai. Laikotarpis nuo užsikrėtimo iki simptomų atsiradimo yra 2-14 dienų. Manoma, kad infekcija yra pavojingesnė vyresnio amžiaus asmenims ar sergantiems lėtinėmis ligomis. Jeigu jaučiate į gripą panašius simptomus ir norite pasikonsultuoti su koronavirusu susijusiais klausimais, skambinkite karštąja linija 1808, kuri Lietuvoje veikia visą parą.

Kaip apsisaugoti?

Siekdami užtikrinti savo ir kitų saugumą, griežtai laikykitės LR paskelbto karantino apribojimų. Jei yra galimybė, dirbkite iš namų ir kiek įmanoma venkite kontaktų su žmonėmis. Taip pat, dabar kaip niekada svarbu stiprinti imunitetą, t.y. užtikrinti kokybišką poilsį, vengti streso, pilnavertiškai maitintis, gerti pakankamai skysčių, sportuoti. LR sveikatos apsaugos ministerija ragina atsisakyti žalingų įpročių. Nepamirškite ir paprastų, tačiau gyvybiškai svarbių rekomendacijų:

  • Kruopščiai ir dažnai plaukite rankas šiltu vandeniu ir muilu arba dezinfekuokite alkoholine priemone
  • Matuokitės temperatūrą du kartus per dieną
  • Nelieskite rankomis veido
  • Dažnai vėdinkite patalpas
  • Kosėdami ar čiaudėdami nosį ir burną prisidenkite nosine arba sulenkta alkūne
  • Venkite kontakto su peršalusiais ar į gripą panašius simptomus jaučiančiais asmenimis
  • Gerai išvirkite mėsą ir kiaušinius
  • Venkite kontakto su laukiniais ar ūkiuose auginamais gyvūnais be asmeninės apsaugos priemonių

Visus raginame susivienyti ir būti kaip niekada socialiai atsakingais, kad padarytume viską, kas mūsų valioje ir sustabdytume koronaviruso plitimą. Linkime kantrybės ir sveikatos šiuo neramiu laikotarpiu ir viliamės, kad kuo greičiau galėsime sugrįžti prie įprasto gyvenimo ritmo.Riešės šeimos klinikos tikslas – sveikatos profilaktika ir gydomoji medicina. Siekiame, jog Jūsų šeimos gydytojas taptų Jums patarėju, padedančiu orientuotis sveikatos sistemoje, konsultuojančiu sveikatos klausimais, stebinčiu lėtinių ligų eigą, padedančiu surasti reikalingą specialistą. Šeimos gydytojas rūpinasi ne tik gydymu, bet ir sveikatos išsaugojimu bei gerinimu, ligų profilaktika.

Tapk pacientu

© Copyright 2018, Expertmedia

Riešės filialas

I-IV. – 7:00 – 18:00
V. – 7:00 – 17:00

Registracija dėl vizito pas gydytoją:
I-V. – 8:00 – 16:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 576 69 14
85 246 9213

Baltupių filialas

I. – 8:00 – 15:00
II. – 8:00 – 18:00
III. – 8:00 – 15:00
IV. – 8:00 – 18:00
V.- 8:00 – 15:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 997 84 06
85 267 53 16