Koks ryšys tarp dantų netekimo ir psichologinės sveikatos?

Neretai vis dar manoma, jog vieno ar kelių dantų netekimas nėra rimta problema. Nemažai praradusių dantis žmonių delsia kreiptis į gydytojus. Riešės šeimos klinikos specialistai įspėja, kad dantų netekimas kenkia ne tik estetinei išvaizdai. Laiku neatkurti dantys gali sukelti daug rimtų sveikatos problemų ir ženkliai pabloginti psichologinę būseną.

Netekus dantų pirmiausia nukenčia kramtymo funkcija – tampa sunkiau kramtyti kietą maistą, tokį kaip daržovės, mėsa, riešutai. Į valgiaraštį vis dažniau įtraukiami minkštos konsistencijos produktai, turintys savo sudėtyje daugiau riebalų bei angliavandenių, dėl to nukenčia žmogaus dieta. Remiantis tyrimų duomenimis, dantų netekimas dažnai nulemia antsvorį ar nutukimą. Dėl nepilnavertės mitybos organizme gali imti trūkti įvairių mikroelementų, todėl pablogėja bendra žmogaus savijauta.

Kita rimta problema – žandikaulio kaulo nykimas. Delsiant atkurti prarastus dantis, žandikaulio kaulas prarasto danties vietoje negauna reikiamo krūvio, nebeatlieka jokios funkcijos, todėl ima tirpti, pažeisdamas sveikų dantų šaknis. Šalia esantys dantys ima krypti vienas į kitą, o priešais esantis sveikas dantis, priklausomai nuo to, viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje jis yra, nusileidžia arba pakyla. Dėl padidėjusio krūvio sveiki dantys greičiau dyla. Dantims iškrypus, tampa sunkiau rūpintis jų higiena, todėl padidėja ėduonies ir kitų odontologinių ligų grėsmė. Netekus daugiau dantų, dėl žemėjančio sukandimo aukščio, gali pakisti ir veido forma, įdubti lūpos, o aplink jas – formuotis raukšlės. Laiku neatkurti dantys gali sukelti šveplavimą, nulemti neaiškią kalbą, todėl pablogėja dantų netekusių žmonių savijauta ir gyvenimo kokybė, jie jaučia vis didesnį psichologinį diskomfortą ir nepasitikėjimą savimi.

Dantų netekęs žmogus vengia šypsotis, bendrauti su aplinkiniais. Jis jaučiasi nepatrauklus, atskirtas nuo kitų, mažėja jo pasitikėjimas savimi. Dėl nuolatinės įtampos, streso, dirglumo, bendravimo, mėgstamos veiklos atsisakymo ir užsisklendimo savyje psichologinė būsena vis prastėja, gali net išsivystyti depresija.

Riešės šeimos klinikos gydytojai odontologai net praradus vieną dantį ragina nedelsti ir atvykti pasikonsultuoti dėl implantacijos galimybių. Taip išvengsite ne tik sudėtingesnės, ilgesnės ir brangesnės dantų atkūrimo procedūros, bet ir išsaugosite fizinę bei psichologinę sveikatą.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.