Kokie galimi bedantystės sprendimai?

Iškritę dantys turi įtakos ne tik Jūsų išvaizdai, bet ir sveikatai. Dantų atkūrimas gali sugrąžinti natūralią Jūsų dantų funkciją, o taip pat užkirsti kelią problemoms ateityje. Dantys vaidina reikšmingą vaidmenį, palaikant gerą žandikaulio ir sąkandžio būklę. Žinome, kad iškritęs dantis palieka tarpą mūsų šypsenoje. Tačiau ne visi pagalvojame apie tai, jog šalia esantys dantys natūraliai pasislenka tam, kad užpildytų atsiradusį tarpą, ir tokiu būdu neigiamai paveikia sąkandį bei likusių dantų išvaizdą ir funkciją. Pasislinkusius dantis sunkiau prižiūrėti, jie gali pradėti klibėti ir iškristi, taip sukeldami dar daugiau problemų.

Kitas svarbus dalykas yra tai, kad mūsų dantų šaknys stimuliuoja žandikaulį. Netekus danties, žandikaulis pajaučia stimuliacijos trūkumą, kaulinis audinys pradeda tirpti ir ilgainiui gali pakeisti net mūsų veido bruožus.

Taigi, praradus dantis rekomenduojama nedelsti ir kuo greičiau kreiptis dėl jų atkūrimo. Šiuo metu prarasti dantys efektyviai atkūriami dantų implantais ir dantų protezais.

Išimami plokšteliniai protezai

Išimami protezai gali būti rekomenduojami pacientams, netekusiems visų ar daugumos žandikaulio dantų. Didžiausias jų privalumas – kaina, kuri yra mažesnė nei dantų tiltelių ar implantų, tačiau kitos dantų restauracijos priemonės juos stipriai lenkia komfortiškumu ir dantų funkcijų atstatymu.

Išimami protezai daugiau atlieka kosmetinę funkciją ir nestimuliuoja žandikaulio kaulo, kaip kad dantų implantai ar ant implantų fiksuojami protezai, ir neužkerta kelio žandikaulio kaulo tirpimui.

Paprastai išimami dantų protezai pacientams taikomi tais atvejais, kai dėl tam tikrų priežasčių nėra galimybių atlikti dantų implantacijos ar protezavimo ant implantų.

Ant implantų fiksuojami protezai

Tai šiuo metu efektyviausias dantų protezavimo būdas, kuris gali būti taikomas pacientams, netekusiems daugumos ar visų dantų. Priešingai nei išimami dantų protezai, jie yra stabiliai pritvirtinami ant implantų, todėl žmogus gali valgyti, kalbėti, juoktis ir šypsotis nesibaimindamas, kad protezai iškris ar pasislinks. Be to, ant implantų fiksuojami protezai stimuliuoja žandikaulį, apsaugo nuo kaulo nykimo ir visiškai atkuria kramtymo funkciją, kai tuo tarpu išimamais protezais ši funkcija atstatoma tik apie 30 proc.

Priklausomai nuo paciento būklės, protezo fiksavimui gali būti naudojami 2-8 dantų implantai. Tikslų implantų skaičių, reikalingą geriausiam rezultatui pasiekti, rekomenduoja gydytojas odontologas.

Patyrę „Riešės šeimos klinikos“ specialistai laukia Jūsų, pasirengę įvertinti Jūsų burnos būklę, išklausyti Jūsų lūkesčius, aptarti finansines galimybes ir pasiūlyti būtent Jums tinkamiausius dantų protezavimo būdus, kad galėtumėte džiaugtis gražia šypsena ir ženkliai pagerėjusia gyvenimo kokybe.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.