Kineziterapeutė paaiškino, kada vaikai tampa kairiarankiai ir dešiniarankiai

naujiena-kineziterapeute-paaiskino-kada-vaikai-tampa-kairiarankiai-ir-desiniarankiai-750x300.jpg

Daugelis pamena istorijas, kai prieš keletą dešimtmečių kairiarankių nebuvo – jie dar mokykloje buvo perauklėjami ir išmokomi rašyti dešine ranka, kaip visi. Dabar niekas tokių represijų nesiima ir vienodai priima tiek dešiniarankius, tiek kairiarankius. Kineziterapeutė Miglė Datenytė savo socialinio tinklo paskyroje „Physiobabies“ dalijasi įžvalgomis, kada verta sunerimti dėl dominuojančios pusės.

Nesprękite per anksti

Skaičiuojama, jog net 10 procentų žmonijos yra kairiarankiai. Tėvus konsultuojanti Miglė pastebi, kad tėvams labai smalsu, kuria ranka ateityje vaikai rašys, todėl stebi pirmuosius ženklus – kokia ranka vaikai griebia žaisliukus ar maisto gabalėlius.

„Mano kūdikis kairiarankis arba dešiniarankis, džiūgauja mamos, bet ateina kineziterpeutė Miglė ir sako – nu ne, čia žinokit nėra gerai“, – juokauja M.Datenytė. Pasak jos, kūdikiai neturi turėti dominuojančios pusės iki 12-18 mėnesių amžiaus.

Į ką atkreipti dėmesį?

Todėl visi tie ženklai, kuriais tėvai vadovaujasi spręsdami apie vaiko kairiarankystę ar dešiniarankystę, gali būti tam tikro pavojaus signalai.

„Verta sunerimti, kai kūdikiai kreipiau galvą labiau į vieną pusę arba turi vieną mėgstamą pusę ant kurios guli ar į ją žiūri. Taip pat jei iki minėto amžiaus žaislų siekia viena ranka nei kita. Atkreipkite dėmesį jei gulėdami ant pilvo mažylio visas kūnas krypsta į vieną pusę arba viena ranka visada labiau priekyje nei kita“, – vardija M.Datenytė.

Pirmiausia apie tai informuokite mažylį prižiūrintį šeimos ar vaikų gydytoją arba keliaukite tiesiai pas kineziterapeutą.

„Prisiminkite, kad dominuojančios pusės nėra iki 18 mėnesių amžiaus. Kairiarankystė ar dešiniarankystė galutinai susiformuoja tik tuomet, kuomet vaikas pradeda rašyti“, – pabrėžia specialistė.

O jei tėvai norėtų išauginti kairiarankį ar dešiniarankį, kineziterapeutė nuvilia – dominuojančios pusės niekas negali parinkti, tai jau įgimta.

SUSISIEKTIRiešės šeimos klinikos tikslas – sveikatos profilaktika ir gydomoji medicina. Siekiame, jog Jūsų šeimos gydytojas taptų Jums patarėju, padedančiu orientuotis sveikatos sistemoje, konsultuojančiu sveikatos klausimais, stebinčiu lėtinių ligų eigą, padedančiu surasti reikalingą specialistą. Šeimos gydytojas rūpinasi ne tik gydymu, bet ir sveikatos išsaugojimu bei gerinimu, ligų profilaktika.

Tapk pacientu

© Copyright 2018, Expertmedia

Riešės filialas

I-IV. – 7:00 – 18:00
V. – 7:00 – 17:00

Registracija dėl vizito pas gydytoją:
I-V. – 8:00 – 16:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 576 69 14
85 246 9213

Baltupių filialas

I. – 8:00 – 15:00
II. – 8:00 – 18:00
III. – 8:00 – 15:00
IV. – 8:00 – 18:00
V.- 8:00 – 15:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 997 84 06
85 267 53 16