Kas vyksta urologo kabinete?

Apsilankymas pas urologą dažnai apipintas paslaptimis, nes liečia pakankamai asmeniškus dalykus ir dažnas nelinkęs apie juos pasakoti. Ne mažiau mitų susiję ir su prostatos tyrimu ir tepinėlio iš šlaplės paėmimu. Kad Jums būtų drąsiau apsilankyti pas urologą, papasakosime, kas gi vyksta jo kabinete.

Urologas – tai medicinos specialistas, kuris gydo ligas, susijusias su šlapimo takais, vyro vaisingumu, hormoniniu balansu, poros lytiniu gyvenimu. Urologas gydo tiek vyrus, tiek moteris, tačiau vyrai pas urologą lankosi kur kas dažniau. Moterys pas urologą paprastai siunčiamos dėl šlapimo takų problemų.

Konsultacijos metu gydytojas urologas gali paskirti šlapimo tyrimą, todėl rekomenduojama prieš apsilankymą pas jį nesišlapinti. Jeigu sulaikyti šlapimą sudėtinga, galite atsivežti šlapimo mėginį iš namų. Taip pat nufotografuokite vaistus, kuriuos vartojate ar užsirašykite jų pavadinimus. Susitikimas pradedamas nuo ligos istorijos surinkimo, kurio metu pacientas urologui išsako savo skundus, o gydytojas užduoda papildomus klausimus, susijusius su liga, pirmos eilės giminaičių ligomis, darbo pobūdžiu, gyvenimo sąlygomis, seksualiniais santykiais. Urologas gali užduoti gan intymių klausimų, tačiau to bijoti ir gėdytis nereikėtų.

Vizito metu pacientui ultragarsiniu aparatu paprastai atliekama šlapimo takų echoskopija. Tai neskausmingas, greitas ir informatyvus tyrimas, kurio metu apžiūrimi inkstai, šlapimo pūslė, prostata, sėklidės.

Daugiausiai baimės vyrams kelia prostatos apžiūra pirštu per išeinamąją angą. Reikėtų žinoti, kad šis tyrimas atliekamas tik pacientams, kuriems reikia patikrinti prostatą. Taip pat svarbu įsidėmėti, kad tai visiškai neskausmingas tyrimas. Tyrimo metu pacientas arba guli ant šono, arba stovi kniūbsčias. Tuo tarpu urologas, užsidėjęs apsauginę pirštinę ir specialiu lubrikantu susitepęs rodomąjį dešinės rankos pirštą, juo per išeinamąją angą čiuopia prostatą. Tyrimas trunka vos kelias akimirkas ir suteikia labai daug naudingos informacijos.

Dar vienas vyrus bauginantis tyrimas yra tepinėlio iš šlaplės paėmimas, skirtas tyrimui dėl lytiškai plintančių ligų. Tačiau paskutiniu metu, norint pasitikrinti dėl šių ligų, užtenka pasišlapinti į šlapimo surinkimo indelį.

Po apžiūros arba gavus atliktų tyrimų rezultatus, parenkamas gydymo planas.

„Riešės šeimos klinika“ rekomenduoja pas urologą atvykti ne tik jaučiant galimos ligos simptomus, bet ir pasitikrinti profilaktiškai. Mūsų klinikoje Jums padėti pasiruošęs patyręs savo srities specialistas, gydytojas urologas Algirdas Žalimas.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.