Kas sieja dantų netekimą ir virškinimo problemas?

Dantų netekimas ne tik sukelia bendrą diskomfortą, keičia mūsų išvaizdą, apriboja kramtymo funkciją bei fonetiką, bet gali sukelti ir kitų rimtų sveikatos sutrikimų. Riešės šeimos klinikos gydytojai pastebi, kad dantis praradę pacientai skundžiasi ir ilgainiui atsiradusiomis virškinamojo trakto problemomis. Kokios jos ir kaip jas įveikti? Bedantystės ir virškinimo sutrikimų ryšys Pasak Riešės šeimos klinikos gydytojų, kiekvienas dantis turi anatomiškai unikalų paviršių ir todėl visų jų dalyvavimas kramtyme labai svarbus. Netekus kelių ar daugiau dantų, gerokai suprastėja kramtymo kokybė. Negana to, kad didėja likusių sveikųjų dantų apkrova, jie greičiau dėvisi. Kokybiškai nesukramtant maisto, netrukus prasideda ir virškinimo trakto sutrikimai. Nesusmulkintą maistą gerokai sunkiau suvirškinti, jis rūgsta, atsiranda bakterijų, todėl padidėja skrandžio rūgštingumas, gali išsivystyti skausmingos skrandžio opos ir kitos lėtines virškinamojo trakto ligos. Negana to, iš prastai sukramtymo maisto gerokai sunkiau įsisavinti naudingąsias maistines medžiagas, vitaminus ir mineralus. Dėl šios priežasties paciento organizmas silpsta ir prastėja bendra sveikatos būklė. Taip pat dantų netekimą lydi ir kitos sveikatos grėsmės:
  • Kaulo tirpimas. Praradus dantis, žandikaulis negauna pakankamo krūvio kramtymo metu, todėl prasideda žandikaulio kaulo tirpimas. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl praradus dantis, stipriai kinta veido anatomija. Nykstant kaului, suglemba skruostai, išryškėja raukšlės, smakras pasislenka į priekį ir žmogus atrodo kur kas senesnis. Nutirpęs kaulas apsunkina ir dantų atkūrimo galimybes.
  • Netaisyklinga dantų padėtis. Netekus vieno ar daugiau dantų, šalia esantys dantys sparčiai slenka į atsiradusią tuščią ertmę, nes netenka savo natūralios atramos, kinta sąkandis, todėl likusieji dantys ženkliai greičiau dyla, dėvisi, pradeda skilinėti ir trupėti.
  • Emocinis diskomfortas. Dantų praradimas neabejotinai tiesiogiai atsiliepia žmogaus psichologinei būklei ir savivertei. Kyla ne tik sunkumų kalbant, nes neretai girdisi šveplavimas, bet bijoma, kad pašnekovas pastebės trūkstamus dantis, todėl pradedama vengti bendravimo, užsisklendžiama savyje.
Siūlo atsaką iššūkiams Susidūrus su dantų praradimu, neatidėliokite šios grėsmės sprendimo: kiekviena uždelsta diena apsunkina kramtymą ir virškinimo veiklą, didina komplikacijų riziką ir sunkina dantų atkūrimo procesą. Riešės šeimos klinikoje siūlome profesionalų dantų atkūrimą, į buvusių dantų šaknų vietą sriegiant implantus, ant kurių tvirtinamos nuolatinės dantų restauracijos. Šis metodas yra saugus, ilgaamžis, sugrąžina visas dantų funkcijas ir tinka bet kokio amžiaus pacientams, netekusiems vieno, kelių ir net visų dantų! Nedelskite ir registruokitės konsultacijai Riešės šeimos klinikoje.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.