Kaip sumažinti skausmą menstruacijų metu?

[bt_section][bt_row][bt_column width=”1/1″][bt_text] Menstruacijų metu kiekviena moteris patiria nedidelį diskomfortą, tačiau kai kurioms šis laikotarpis tampa tikra kančia. Tyrimų duomenimis, per menstruacijas stiprius pilvo, galvos, raumenų skausmus, pykinimą ar silpnumą patiria beveik kas antra moteris. Šios nemalonios problemos kelioms dienoms sutrikdo įprastinį gyvenimo ritmą – tenka gerti vaistus, atsisakyti aktyvios veiklos ir kiek įmanoma ilgiau likti lovoje. Dauguma moterų susitaiko su esama padėtimi, nes nežino, kad kovoti su nemaloniais pojūčiais – įmanoma ir netgi būtina. Menstruacijų metu ištinkančių skausmų priežastis – smarkūs gimdos spazmai. Skausmas gali prasidėti nuo pat menstruacijų pradžios ir didžiausią intensyvumą pasiekti per 2 – 3 dienas. Stipriausiai skausmas juntamas apatinėje dubens srityje, gali plisti į išorinius lytinius organus ir kojas. Svarbu pabrėžti, kad šiuos skausmus palengvinti galima ir be vaistų nuo skausmo. Štai keletas būdų:
  • Geriausias vaistas – fizinis krūvis. Labai dažnai per menstruacijas norisi tik ramiai gulėti ir atsiriboti nuo bet kokio judėjimo, tačiau specialistų teigimu, tai – klaida. Jėgos pratimai, derinami su tempimo pratimais, ar netgi paprasčiausias pasivaikščiojimas gali padėti ženkliai sumažinti ar netgi visiškai panaikinti patiriamą diskomfortą.
  • Dar viena natūrali priemonė – mityba. Vos tik prasidėjus menstruacijoms, derėtų riboti druskos vartojimą ir gerti daug skysčių, geriausia – gryno vandens. Taip pat vertėtų atsisakyti greitųjų angliavandenių, ypač – maisto, kuriame gausu pridėtinio cukraus. Tokius produktus vartojant išsiskiriantis insulinas kartu su streso hormonais gali sukelti uždegimus ir skausmus.
  • Venkite kavos ir energetinių gėrimų, nes kofeino turintys produktai tik pablogina savijautą ir skatina organizmą netekti skysčių;
  • Vos pajutus, kad artėja menstruacijos pradėkite gerti vaistažolių arbatas. Efektyviausiu poveikiu pasižymi ramunėlių, aviečių, melisų ir mėtų arbata.
  • Jei kankina stiprūs spazmai, išbandykite karštą vonią. Joje gulėti patariama ne ilgiau nei 15 minučių.
  • Reguliariai vartokite B grupės vitaminus. Tyrimų duomenimis, šie vitaminai padeda sureguliuoti menstruacijų ciklą ir padeda atsikratyti nemalonių priešmenstruacinio sindromo simptomų bei menstruacijų metu kamuojančių skausmų.
  • Pasitelkite būdus, kurie jums geriausiai padeda malšinti bet kokį kilusį stresą – medituokite, skaitykite, leiskite laiką gamtoje.
  • Jeigu natūralios priemonės nepadeda – kreipkitės į gydytoją ginekologą, kuris parinks tinkamiausias ir efektyviausias kontraceptines priemones, padėsiančias atsisveikinti su skausmu.
Privalu reaguoti į pokyčius Jeigu staiga užklupo neįprastai stiprus skausmas, derėtų sunerimti, nes tai gali signalizuoti apie reprodukcinės sistemos pakitimus ar netgi rimtas ligas. Nemalonių pojūčių sustiprėjimą gali lemti mažojo dubens organų patologijos, gimdos vystymosi anomalijos ar gimdos raumenyje esantys endometriozės židiniai, miomos, kiaušidžių cistos ar daugelis kitų priežasčių. Nors moterys dažnai yra linkusios ignoruoti ir kęsti su menstuacijomis susijusias problemas, vien vaistais malšinti sustiprėjusių skausmų ir kitų simptomų nepakanka – būtina apsilankyti pas gydytoją ginekologą, kuris įvertins jūsų nusiskundimus, menstruacijų ciklo ypatumus ir paskirs reikiamus tyrimus bei gydymą. Laiku suplanuotas vizitas gali padėti užkirsti kelią rimtiems ginekologiniams susirgimams bei jų komplikacijoms. [/bt_text][bt_hr top_spaced=”not-spaced” bottom_spaced=”bottomSemiSpaced” transparent_border=”noBorder” el_class=”” el_style=””][/bt_hr][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section][bt_row][bt_column width=”1/3″ align=”left” vertical_align=”inherit” border=”no_border” cell_padding=”default” animation=”animate animate-fadein” text_indent=”btTextIndent” highlight=”no_highlight” background_color=”” transparent=”” background_image=”” el_class=”” el_style=”” inner_background_color=”#ffffff”][bt_image image=”2505″ caption_text=”” size=”” shape=”square” url=”https://riesesklinika.lt/apie-mus/inga-sorockina/” el_class=”” el_style=”” target=”_self” hover_type=”btSimpleHoverType”][/bt_image][bt_icons el_class=”” el_style=”” position=”btIconsHalfHoverPosition”][bt_icon icon=”cs_e9da” icon_title=”” icon_type=”btIcoFilledType” icon_color=”btIcoAccentColor” icon_size=”btIcoMediumSize” url=”https://riesesklinika.lt/apie-mus/inga-sorockina/” target=”no_target” icon_animation=”” el_class=”” el_style=”” icon_outline=”btIcoOutline”][/bt_icon][/bt_icons][bt_hr top_spaced=”topExtraSmallSpaced” bottom_spaced=”not-spaced” transparent_border=”noBorder” el_class=”” el_style=””][/bt_hr][bt_header superheadline=”Akušerė-ginekologė” headline=”Inga Soročkina” headline_size=”medium” dash=”no” subheadline=”” el_class=”” el_style=”margin-bottom: 0;” dash_style=”btNormalDash”][/bt_header][bt_hr top_spaced=”topExtraSmallSpaced” bottom_spaced=”not-spaced” transparent_border=”noBorder” el_class=”” el_style=””][/bt_hr][bt_button text=”KONTAKTAI” icon=”” url=”/kontaktai” target=”no_target” style=”Outline” icon_position=”Right” color=”Alternate” size=”Small” width=”Normal” el_class=”” el_style=””][/bt_button][bt_hr top_spaced=”topSmallSpaced” bottom_spaced=”not-spaced” transparent_border=”noBorder” el_class=”” el_style=””][/bt_hr][/bt_column][bt_column width=”1/3″][/bt_column][bt_column width=”1/3″][/bt_column][/bt_row][/bt_section]

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.