Kaip padėti sau, prasidėjus vasaros alergijų sezonui?

Ne vienam mūsų gražiausi metų laikai yra pavasaris ir vasara, papuošiantys aplinką gyvybe ir spalvomis. Deja, sezoninių alergijų kamuojamiems žmonėms augalų žydėjimo metas asocijuojasi su itin nemaloniais simptomais. Kaip galime sau padėti, jei esame alergiški atgimstančios gamtos žydėjimui?

Alergija – tai perdėtas imuninės sistemos atsakas į antikūnų arba kitaip – alergenų poveikį. Patekę į sveiko žmogaus organizmą, antikūnai jokio atsako nesukelia. Tačiau alergiškų žmonių imunitetas, susidūręs su tam tikrais antikūnais, juos traktuoja kaip pavojingą sveikatai infekcijos nešėją ir iš karto bando alergenus pašalinti.

Sezoninė alergija dažniausiai pasireiškia pavasarį ir vasarą, kai pražysta medžiai, krūmai ir kiti augalai. Tad, jei pastebėjote, kad į peršalimą panašūs simptomai Jus užklumpa, vos pradėjus žydėti augalijai, gali būti, kad sergate šienlige.

Šienligė arba alerginis rinitas – tai 15–20 proc. populiacijos pasireiškiantis perdėtas imuninės sistemos atsakas į įvairių augalų žiedadulkes. Jos simptomai – čiaudulys, bėganti nosis ir ašarojančios akys. Negydant šienligės, gali atsirasti jautrumas ir kitiems alergenams – ne tik sezoniniams, bet ir nuolatiniams, pavyzdžiui, namų dulkių erkutėms, o progresuojantis alerginis rinitas gali išsivystyti net į astmą.

Svarbu žinoti, kad alergijos gali pasireikšti bet kuriame amžiuje. Ypač į jas yra linkę maži vaikai, o statistika byloja, kad berniukai dažniau būna alergiški nei mergaitės. Laimei, neretai vaikai alergijas išauga arba su amžiumi tampa mažiau jautrūs alergenams.

Nors daugelis specialistų sutaria, kad kalbant apie šią ligą, yra svarbus paveldimumas, gydytojai visgi negali paaiškinti, kodėl vieni žmonės yra alergiški, o kiti ne. Medicina kol kas bejėgė užbėgti už akių alergijų išsivystymui, tačiau visada galime atlikti alergenų tyrimus ir išsiaiškinti – galbūt pasikartojančią pavasarinę ir vasarinę slogą, čiaudulį bei akių perštėjimą ir ašarojimąsi sukėlė kokie nors alergenai. „Riešės šeimos klinikoje“ atliekame įvairių rūšių alergenų tyrimus – užsukite!

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.