Kaip mėgautis šventiniu maistu, išvengiant negalavimų?

naujiena-kaip-megautis-sventiniu-maistu-750x300.jpg

Yra daugybė priežasčių laukti Kalėdų. Turbūt nesumeluosime, kad gausiomis vaišėmis padengtas stalas yra viena iš jų. Nuo mėgiamiausių šventinių patiekalų įvairovės taip raibsta akys, kad kartais net nežinome, nuo ko pradėti skanauti. Galiausiai puolame valgyti viską iš eilės, dideliais kiekiais ir nepaisydami produktų suderinamumo. Taigi, pernelyg nestebina, kad šventės neretai tampa persivalgymų ir apsinuodijimo laikotarpiu. Kaip mėgautis maistu, nepakenkiant savo sveikatai?

Persivalgymas kenkia ne tik skrandžiui

Per šventes dažnas skundžiasi sunkumo jausmu. Nemalonius pojūčius ar skausmus lemia besaikis nesuderinto maisto valgymas, sėdėjimas vienoje vietoje ilgą laiką, o situaciją dar labiau pablogina alkoholio vartojimas. Didelis maisto kiekis apkrauna organizmą – skrandį, kepenis, kasą bei tulžies pūslę, todėl turintiems problemų su šiais organais reikėtų ypač pasisaugoti ir kontroliuoti savo mitybą net ir per šventes. Taip pat, su širdies ar kraujagyslių ligomis susiduriantys asmenys turėtų itin saikingai vartoti sūdytus patiekalus, o esant jautriam virškinamajam traktui, reikėtų vengti riebių, sunkiai virškinamų patiekalų.

Svarbu ne tik ką, bet ir kaip valgote

Sėdėdami prie šventinio stalo, vadovaukitės paprastomis gudrybėmis. Pirmiausia, valgykite lėtai, ilgai kramtydami maistą. Tokiu būdu maistas bus lengviau virškinamas, be to, greičiau pasijusite sotūs. Pasistenkite laikytis valgymo režimo ir nedaryti ilgesnių pertraukų nei 5-6 valandos tarp valgymų. Persivalgymo taip pat išvengsite, jei į lėkštę maistą dėsitės nedidelėmis porcijomis. Nepamirškite vartoti daug skysčių, tik ne gazuotus vaisvandenius, nes šie apetitą tik sužadins.

Savipagalba ar gydytojai?

Jeigu pavalgę pasijutote prastai, būtinai gerkite daug skysčių, geriausia – vandens. Kitą dieną po persivalgymo rinkitės lengvai virškinamą maistą – košes, vaisius, daržoves. Jeigu negalavimai nepraeina, kreipkitės į gydytoją. Pastebima, kad tokius negalavimus kaip vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pykinimas, galvos skausmas ar panašias bėdas žmonės linkę spręsti savarankiškai, tačiau tai gali būti didelė klaida. Rizikuojama neteisingai diagnozuoti problemą ir netinkamai pasirinkti vaistus. Gydytojai įspėja, kad didelėmis dozėmis vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, galima susidurti su sunkiais virškinimo trakto sutrikimais. Susidūrus su nemaloniais pojūčiais, vertėtų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, kuris tiksliai diagnozuos problemą, esant poreikiui, paskirs reikiamą gydymą ar nukreips kitų sričių specialistų konsultacijai. Nereikėtų vengti profilaktinių sveikatos pasitikrinimų pas šeimos gydytoją, nes tam tikri virškinimo sistemos sutrikimai gali būti lėtinės kepenų ligos požymiai, kurie pastebimi tik tyrimų metu.Riešės šeimos klinikos tikslas – sveikatos profilaktika ir gydomoji medicina. Siekiame, jog Jūsų šeimos gydytojas taptų Jums patarėju, padedančiu orientuotis sveikatos sistemoje, konsultuojančiu sveikatos klausimais, stebinčiu lėtinių ligų eigą, padedančiu surasti reikalingą specialistą. Šeimos gydytojas rūpinasi ne tik gydymu, bet ir sveikatos išsaugojimu bei gerinimu, ligų profilaktika.

Tapk pacientu

© Copyright 2018, Expertmedia

Riešės filialas

I-IV. – 7:00 – 18:00
V. – 7:00 – 17:00

Registracija dėl vizito pas gydytoją:
I-V. – 8:00 – 16:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 576 69 14
85 246 9213

Baltupių filialas

I. – 8:00 – 15:00
II. – 8:00 – 18:00
III. – 8:00 – 15:00
IV. – 8:00 – 18:00
V.- 8:00 – 15:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 997 84 06
85 267 53 16