Kaip atsiranda vėžys?

naujiena-kaip-atsiranda-vezys-750x300.jpg

Vėžys – kontroliuojama liga

Vėžys neretai vadinamas šių dienų maru, bet ar tikrai toks palyginimas yra tinkamas? Deja, negalima paneigti ligos pavojingumo ir fakto, kad vėžys nusineša daugelio žmonių gyvybes. Nepaisant to, reikėtų susitelkti į tai, jog  vėžys nėra nepagydoma liga. Svarbu domėtis jos atsiradimo keliu ir gydymo galimybėmis. Esminė sąlyga pergalingai kovai su vėžiu yra laiku pradėtas gydymas. Kuo ankstyvesnėse stadijose pastebima liga, tuo ji lengviau kontroliuojama. Be to, mokslas nuolat vystosi, todėl atsiranda naujų, pažangių būdų kovai su vėžiu.

Navikų supiktybėjimas

Mūsų kūnas sudarytas iš daugybės ląstelių, kurių dalijimosi ir dauginimosi procesai yra labai panašūs. Susidūrus su liga, ląstelės yra pažeidžiamos ir dalinasi nekontroliuojamai, todėl susidaro navikas. Jeigu navikas yra nepiktybinis, paprastai jis sėkmingai išoperuojamas ir pakartotinai atauga retai, tačiau nutinka ir taip, kad gerybinis navikas ilgainiui virsta piktybiniu. Vėžiu vadinami piktybiniai navikai auga visiškai kitaip – skverbiasi gilyn į organo audinį, įauga į gretimus organus ir pažeidžia jų veiklą. Susidarius naujiems navikams (metastazėms), labai apsunkinama ligos eiga.

Geriausia kova su vėžiu – profilaktika

Piktybinio naviko tipas nustatomas atliekant biopsiją ir ląsteles ištiriant mikroskopu. Tiriami ląstelių pakitimai, įvertinamas naviko dydis. Nuo naviko tipo, vėžio išplitimo priklauso gydymo pobūdis ir eiga. Vėžio išplitimas matuojamas stadijomis nuo pirmos iki ketvirtos. Pirmos ir antros stadijos vėžys reiškia, kad navikai yra maži ar neišplitę už organų ribų, trečia stadija – išplitę į gretimas struktūras, o ketvirta stadija žymi toli nuo pirminio židinio išplitusius navikus.

Vėžys šiomis dienomis išlieka opia sveikatos problema. Paaiškinti ligos atsiradimo priežasčių gali būti ir neįmanoma, tačiau išskiriami šie pagrindiniai rizikos veiksniai: genetika, senėjimas, alkoholio vartojimas, tabako rūkymas, kai kurie hormonai, netinkama mityba, nesaikingas buvimas saulėje, fizinio aktyvumo stoka ir kt. Net ir propaguojant sveiką gyvenimo būdą ir vengiant rizikos veiksnių, nesame apsaugoti nuo vėžio ligos. Dėl šios priežasties būtina tikrintis profilaktiškai, dalyvauti sveikatos patikros programose, nes anksti pastebėta liga yra išgydoma. Apsilankykite pas šeimos gydytoją bent kartą per metus, kuris atlikdamas paprasčiausius tyrimus gali pastebėti onkologinių ar kitų ligų pradžią.Riešės šeimos klinikos tikslas – sveikatos profilaktika ir gydomoji medicina. Siekiame, jog Jūsų šeimos gydytojas taptų Jums patarėju, padedančiu orientuotis sveikatos sistemoje, konsultuojančiu sveikatos klausimais, stebinčiu lėtinių ligų eigą, padedančiu surasti reikalingą specialistą. Šeimos gydytojas rūpinasi ne tik gydymu, bet ir sveikatos išsaugojimu bei gerinimu, ligų profilaktika.

Tapk pacientu

© Copyright 2018, Expertmedia

Riešės filialas

I-IV. – 7:00 – 18:00
V. – 7:00 – 17:00

Registracija dėl vizito pas gydytoją:
I-V. – 8:00 – 16:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 576 69 14
85 246 9213

Baltupių filialas

I. – 8:00 – 15:00
II. – 8:00 – 18:00
III. – 8:00 – 15:00
IV. – 8:00 – 18:00
V.- 8:00 – 15:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 997 84 06
85 267 53 16