Kaip apsisaugoti nuo erkinio encefalito?

kaip-apsisaugoti-nuo-erkinio-encifalito-750x300.jpg

Po truputėlį bundanti gamta atneša ne tik naują spalvų gamą ir šiltesnį orą, bet ir tam tikrus pavojus.  Vienas iš jų – erkės. Kad pavasarinio džiaugsmo neužtemdytų pavojingas virusas – erkinis encefalitas – būtina jau dabar imtis veiksmų. Kokie yra šios ligos simptomai ir kaip nuo jos apsisaugoti?

Kaip užsikrečiama erkiniu encefalitu?

Erkinis encefalitas yra gamtinė židininė virusinė liga, kuria užsikrečiama įsisiurbus erkei. Tai yra pavojingas virusas, pažeidžiantis galvos smegenis. Pavojų sustiprina ir tai, kad ligą sunku diagnozuoti – įkandus erkei, dvi savaites nejuntama jokių simptomų. Susirgti rizikuoja asmenys, daug laiko praleidžiantys miške.

Simptomai ir pasekmės

Erkinis encefalitas gali būti lengvos, vidutinės ar sunkios formos. Erkinio encefalito simptomai primena gripo simptomus. Pirmojoje ligos fazėje pasireiškia karščiavimas, nuovargis, galvos, raumenų skausmas. Kas trečiam užkrėstam asmeniui virusas išplinta. Tuomet pasireiškia antroji ligos fazė, kurios metu nustatomi uždegiminiai pakitimai smegenų skystyje. Vėl pakyla temperatūra, gali pasireikšti pykinimas, galvos svaigimas, sąmonės, miego, psichikos sutrikimai, paralyžius.

Vienintelis patikimas apsisaugojimas – skiepai

Patikimo apsisaugojimo ir efektyvaus šios ligos gydymo nėra, tačiau praverstų individualios apsaugos priemonės. Būnant gamtoje, reikėtų dėvėti aptemptus drabužius, kurie uždengtų kuo daugiau kūno. Taip pat, atviroms kūno vietoms (veidui, kaklui) patariama naudoti erkes atbaidančias medžiagas (repelentus), tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad jų poveikis yra trumpalaikis. Užsikrėtus EE, gydytojas paskiria vaistus, bet jie tik sumažina simptomus.

Vienintelis patikimas apsisaugojimas nuo erkinio encefalito yra skiepai, kuriais pasirūpinti tinkamiausias metas yra būtent dabar – ankstyvą pavasarį. Skiepyti galima vaikus nuo 1–erių metų. Skiepijama 1–3 mėn intervalu, po to – po 9–12 mėnesių. Vėliau reikia skiepytis po 3 metų ir kartoti skiepus kas 5 metus.Riešės šeimos klinikos tikslas – sveikatos profilaktika ir gydomoji medicina. Siekiame, jog Jūsų šeimos gydytojas taptų Jums patarėju, padedančiu orientuotis sveikatos sistemoje, konsultuojančiu sveikatos klausimais, stebinčiu lėtinių ligų eigą, padedančiu surasti reikalingą specialistą. Šeimos gydytojas rūpinasi ne tik gydymu, bet ir sveikatos išsaugojimu bei gerinimu, ligų profilaktika.

Tapk pacientu

© Copyright 2018, Expertmedia

Riešės filialas

I-IV. – 7:00 – 18:00
V. – 7:00 – 17:00

Registracija dėl vizito pas gydytoją:
I-V. – 8:00 – 16:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 576 69 14
85 246 9213

Baltupių filialas

I. – 8:00 – 15:00
II. – 8:00 – 18:00
III. – 8:00 – 15:00
IV. – 8:00 – 18:00
V.- 8:00 – 15:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 997 84 06
85 267 53 16