Ką kiekvienas privalo žinoti apie insultą ir jo simptomus?

1-401x300.jpg

Insultas dažniau užklumpa ne tik senyvo amžiaus, bet ir vis jaunesnius žmones, todėl pirmosios pagalbos suteikimas itin aktualus ir svarbus norint žmogų išgelbėti nuo rimtesnių pasėkmių ateityje arba netgi mirties.

Insultas – ūminis galvos smegenų kraujotakos sutrikimas. Jis dažniausiai ištinka vyresnio amžiaus žmones, kurių didelis kraujospūdis arba kurie serga širdies, kraujagyslių ligomis. Insultas yra trečioji pagal dažnį mirties ar negalios priežastis.

Insulto ištiktą žmogų būtina vežti kuo greičiau į ligoninę, kur gydytojas skirs krešulius tirpdančių vaistų, kurie atnaujins pažeistą galvos smegenų kraujotaką.

Svarbiausi požymiai, kuriuos būtina pastebėti: staigūs kalbesėnos, regėjimo, pusiasvyros sutrikimai, veido, rankos ar kojos nusilpimas, staigus ir stiprus galvos skausmas be jokios priežasties.

Jei žmogų ištiko insultas, norint suteikti jam pirmąją paglbą, reikia nustatyti, ar ligonis sąmoningas ar ne.

Jei nukentėjusysis sąmoningas, padėkite jam atsigulti, šiek tiek pakelkite galvą ir pečius, pakišdami minkštą daiktą, pvz., pagalvę. Pasukite galvą į pažeistą pusę, uždėkite rankšluostį ant tos pusės peties, kad sugertų seiles. Nuraminkite. Paskambinkite tel. 112 ir iškvieskite greitąją medicinos pagalbą. Atlaisvinkite drabužius, kurie gali sunkinti kvėpuoti. Stebėkite gyvybinius požymius (sąmonę, pulsą ir kvėpavimą),  kol atvyks medikai.

Jei nukentėjusysis be sąmonės, kvieskite pagalbą tel. 112, atverkite kvėpavimo takus ir įvertinkite kvėpavimą. Jei reikės, būkite pasirengęs atlikti įpūtimus ir krūtinės ląstos paspaudimus, jei reikės. Jei nukentėjusysis kvėpuoja, paguldykite į stabilią šoninę padėtį. Vertinkite ir palaikykite gyvybines funkcijas (sąmonę, kvėpavimą ir kraujotaką), kol atvyks medikai.

Nelikite abejingi ištikus nelaimei, rūpinkimės vieni kitais ir žinokime, kada būtina kreiptis gydytojų pagalbos.Riešės šeimos klinikos tikslas – sveikatos profilaktika ir gydomoji medicina. Siekiame, jog Jūsų šeimos gydytojas taptų Jums patarėju, padedančiu orientuotis sveikatos sistemoje, konsultuojančiu sveikatos klausimais, stebinčiu lėtinių ligų eigą, padedančiu surasti reikalingą specialistą. Šeimos gydytojas rūpinasi ne tik gydymu, bet ir sveikatos išsaugojimu bei gerinimu, ligų profilaktika.

Tapk pacientu

© Copyright 2018, Expertmedia

Riešės filialas

I-IV. – 7:00 – 18:00
V. – 7:00 – 17:00

Registracija dėl vizito pas gydytoją:
I-V. – 8:00 – 16:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 576 69 14
85 246 9213

Baltupių filialas

I. – 8:00 – 15:00
II. – 8:00 – 18:00
III. – 8:00 – 15:00
IV. – 8:00 – 18:00
V.- 8:00 – 15:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 997 84 06
85 267 53 16