Išimami protezai: labiau kenkia, nei padeda

Norint atkurti prarastus dantis, vis dar populiarus metodas – išimami dantų protezai. Šis atkūrimo būdas pacientams atrodo patrauklesnis dėl savo kainos, tačiau retas kuris susimąsto, kokią žalą burnos ir viso organizmo sveikatai gali sukelti šios išimamos dantų plokštelės. Apie tradicinių dantų protezų žalą ir dantų atstatymo alternatyvas kalbame su Riešės šeimos klinikos gydytojais odontologais.

Burnos ertmės dirginimas
Išimami dantų protezai yra gaminami stengiantis kuo labiau pritaikyti juos prie paciento burnos. Tačiau anksčiau ar vėliau atsiranda nemalonių jų nešiojimo šalutinių reiškinių: gleivinė nuo trinties valgymo metu sudirgsta, po protezais patenka maisto trupinių, gali atsirasti netgi žaizdelių. Prasidėjus tokioms komplikacijoms, tenka kurį laiką nebenešioti protezų ir leisti praeiti sudirgimams, sugyti žaizdelėms, o tai apsunkina kasdienį gyvenimą. Nebegalima valgyti įprasto maisto, sutrinka kalbos funkcija, kyla kompleksų bendrauti su aplinkiniais.

Infekcijų rizika
Netinkamai pritaikyti ir prastai prižiūrimi išimami protezai pažeidžia burnos gleivinę, prarandamas natūralus apsauginis barjeras nuo bakterijų. Burnoje gali atsirasti mieliagrybių, dėl kurių kyla tokios ligos kaip burnos kandidozė (kandidamikozė). Kiekvieno žmogaus organizmas turi nedidelį kiekį grybelio virškinimo sistemoje, bet šalutiniai veiksniai – diabetas, chemoterapija, antibiotikai, o tarp jų – ir išimami dantų protezai – gali sukelti burnos infekcijas, dėl kurių atsiranda geltonos apnašų dėmės burnoje, sudirgimas, perštėjimas ir deginimo jausmas.

Dantenų ir sveikųjų dantų traumavimas
Netekus kelių dantų, išimama dantų plokštelė nuolat remiasi į dantenas, dirgina jas, todėl dantenos paburksta, kyla uždegimo, tokio kaip gingivitas, ar net infekcijos, periodontito, pavojus. Negana to, didėja rizika netekti ir likusių sveikųjų dantų: dėl kylančių uždegiminių procesų, dantys tampa jautresni, į juos lengviau skverbiasi bakterijos, tad tokius dantis gali pažeisti ėduonis, prasidėti giliųjų audinių uždegimas pulpitas.

Nors tradiciniai dantų protezai yra pigesnis dantų atkūrimo variantas, tačiau vertinant jų sukeliamas rizikas ir ilgalaikę problemos sprendimo perspektyvą, patartina rinktis kitus prarastų dantų atkūrimo būdus. Riešės šeimos klinikoje siūlome dantų atkūrimą visam gyvenimui. To paslaptis – dantų implantai ir ant jų fiksuojami protezai (plokštelės, vainikėliai, tiltai). Tokiu būdu suteikiama gera fiksacija, natūrali estetinė išvaizda, nepriekaištinga kramtymo kokybė.

Jeigu apie efektyvius dantų atkūrimo metodus norite sužinoti daugiau, kviečiame atvykti konsultacijai!

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.