Imunitetas: kaip jį sustiprinti?

Imunitetas – tai organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo virusų, mikrobų ir kitų medžiagų. Imuninė sistema šalina mirusias ir pakitusias savo organizmo ląsteles. Labai svarbu, kad mūsų imuninė sistema būtų itin stipri, jog galėtų apsisaugoti nuo infekcijų sukelėjų. Svarbiausi faktoriai, norint turėti stiprią imuninę sistemą: grynas oras, fizinis aktyvumas ir sveika mityba.
  • Tinkamai maitinis: rinkitės ekologiškus, kuo mažiau apdirbtus produktus. Taip pat vartokite kefyrą, jogurtą, pasukas, mėsą – tai produktai, pripildyti probiotikų (gerųjų bakterijų).
  • Vaisiai ir daržovės: padidinkite jų kiekį, kadangi tiek daržovės, tiek vaisiai turi daugybe gerų vitaminų, padedančių išlaikyti stiprų imunitetą.
  • Žalioji arbata: joje yra vitaminų C ir E, kalio, geležies. Gerdami ją ne tik stiprinsime imunitetą, bet ir pagerinsime virškinimą, sumažinsime riziką patirti širdies infarktą ar insultą.
  • Fizinis aktyvumas – judėdami grūdiname savo organizmą, o tuo pačiu stiprindami imunitetą apsisaugome nuo ligų. Rinkitės sportuoti sporto klube, vaikščioti į aeorobiką, o gal tiesiog pasivaikščioti miškelyje.
  • Grynas oras – kuo daugiau gryno oro, tuo geriau ne tik kvėpavimui, bet ir imuninei sistemai. Tačiau nepamirškite, jog permainingiems orams reikia tinkamai pasiruošti – neperšalkite.
  • Ežiuolė: rekomenduojama naudoti ežuolę siekiant pagerinti organizmo atsparumą, žaizdų gijimą, sergant gripu, taip pat ligų profilaktikai.
 

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.