Gimdos kaklelio vėžys – kodėl svarbu pasiskiepyti dar paauglystėje?

[bt_section][bt_row][bt_column width=”1/1″][bt_text] Nors naujausių mokslinių tyrimų duomenimis, vidutinė moterų gyvenimo trukmė ilgėja, itin didelį nerimą kelia kiti statistiniai duomenys – palaipsniui daugėja gimdos kaklelio vėžio atvejų. Dėl šios priežasties sveikatos priežiūros specialistai siekia paskatinti moteris nelikti abejingomis ir aktyviai dalyvauti valstybės lėšomis finansuojamose gimdos kaklelio vėžio precencinėse patikrinimo programose ir pasiskiepyti. Gydytojai akcentuoja, kad nors skiepytis prasminga bet kurio amžiaus moterims, geriausia tai padaryti ankstyvoje paauglystėje, iki lytinio gyvenimo pradžios. Kas yra gimdos kaklelio vėžys? Gimdos kaklelio vėžys – antra labiausiai paplitusi vėžio rūšis tarp jaunesnių nei 45 m. moterų. Anksčiau buvo manoma, kad šia liga susergama dėl paveldimumo, tačiau iš tiesų gimdos kaklelio vėžys yra virusinės kilmės susirgimas, plintantis lytiniu keliu. Įrodyta, kad pagrindinis šią ligą sukeliantis veiksnys – įvairūs žmogaus papilomos viruso (ŽPV) tipai. Žmogaus organizmas linkęs šį virusą įveikti pats, tačiau jeigu jis lieka moters organizme, gali susidaryti gimdos kaklelio vėžiui palankios sąlygos. Keletas reikšmingų faktų:
  • Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 450 naujų gimdos kaklelio vėžio atvejų;
  • Kas savaitę mūsų šalyje dėl šio vėžio vidutiniškai netenkama 5 moterų;
  • Gimdos kaklelio vėžys gali būti lengvai nustatomas ikivėžinėje stadijoje, todėl itin svarbu atlikti profilaktinius tyrimus.
Skiepai nuo gimdos kaklelio vėžio – kiekvienai Lietuvos paauglei Skiepytis patariama ankstyvoje paauglystėje, nes kuo moteris jaunesnė, tuo geriau imuninė sistema reaguoja į vakciną, o apsauga išlieka kur kas ilgiau. Šiuo metu mūsų šalyje vakcina nuo gimdos kaklelio vėžio valstybės lėšomis skiepijamos 11 metų sulaukusios mergaitės. Vakcina nuo ŽPV į Lietuvos nacionalinį imunoprofilaktikos kalendorių įtraukta nuo 2016 m. rugsėjo 1 dienos. Tam, kad būtų galima išvengti šio susirgimo, reikia tik 2 vakcinos dozių. Vakcinų apsauga išlieka efektyvi bent 10 metų, o apskaičiuotas vakcinų efektyvumas – netgi 20 metų. [/bt_text][bt_hr top_spaced=”topSemiSpaced” bottom_spaced=”not-spaced” transparent_border=”noBorder” el_class=”” el_style=””][/bt_hr][/bt_column][/bt_row][bt_row el_class=”info-bx” el_style=””][bt_column width=”1/1″ align=”left” vertical_align=”inherit” border=”no_border” cell_padding=”default” animation=”no_animation” text_indent=”no_text_indent” highlight=”no_highlight” background_color=”” opacity=”” inner_background_color=”” background_image=”” el_class=”” el_style=””][bt_text] Informuojame, kad savo atžalas nuo gimdos kaklelio vėžio nemokamai paskiepyti norintys tėvai gali kreiptis į Riešės šeimos kliniką. Skiepijiame Silgard vakcina, kuri saugo nuo ligų, kurias sukelia ŽPV 6, 11, 16 ir 18 tipai. Valstybė finansuoja ir yra nemokamai skiepijamos mergaitės, gimusios nuo 2004 metų rugsėjo mėnesio ir kurioms jau yra suėję 11 metų. Nelikite abejingi! [/bt_text][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section][bt_row][bt_column width=”1/1″][bt_hr top_spaced=”topSemiSpaced” bottom_spaced=”not-spaced” transparent_border=”noBorder” el_class=”” el_style=””][/bt_hr][bt_button text=”SUSISIEKTI” icon=”” url=”/kontaktai” target=”_blank” style=”Outline” icon_position=”Right” color=”Accent” size=”Medium” width=”Normal” el_class=”” el_style=””][/bt_button][/bt_column][/bt_row][/bt_section]

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.