Echoskopijos tyrimai: būtini ar žalingi vaisiaus sveikatai?

Išgirdę žodį echoskopija, dažnai pagalvojame apie tyrimą, kurio pagalba nėštumo metu galima pamatyti motinos įsčiose esantį kūdikį ir net nustatyti jo lytį. Iš tiesų, echoskopija – tai greitas, patikimas ir visiškai neskausmingas diagnostinis vaizdavimo tyrimas, atliekamas visoms besilaukiančioms moterims 11–13  ir 18–20 nėštumo savaitę ir suteikiantis labai daug informacijos apie vaisiaus būklę. Neretai atliekama ir ankstyvoji echoskopija nėštumui nustatyti bei echoskopija 30–32 nėštumo savaitę.

Saugaus ir specialaus pasiruošimo nereikalaujančio tyrimo metu gydytojas akušeris ginekologas matuoja vaisiaus dydį, vertina jo augimą, anatomiją, vaisiaus vandenų kiekį, placentos padėtį, apžiūri, ar nėra stambių vaisiaus vystymosi ydų. Papildomi echoskopiniai tyrimai gali būti atlikti nustačius nėštumo komplikacijas, pvz: nėščiųjų hipertenziją, diabetą, sutrikus kepenų veiklai, įtarus, kad vaisius gali būti per mažas pagal nėštumo laiką, esant gresiančio priešlaikinio gimdymo rizikai, pajutus, kad vaisius blogiau juda. Kai gimdoje vystosi du ar trys vaisiai, ultragarsiniai tyrimai atliekami kas mėnesį, o, esant poreikiui, dar dažniau.

Nors šis tyrimas nėščiosioms atliekamas jau daugiau nei 40 metų, neretai nuogąstaujama, ar jis nepakenks vaisiui. Gydytojai užtikrina, kad ultragarso tyrimas yra visiškai saugus. Ultragarsinės bangos nėra jonizuojanti spinduliuotė, tyrimo metu nenaudojamos jokios specialios apsaugos priemonės. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad ultragarsinis tyrimas nepasižymi neigiamu poveikiu, būdingu, pavyzdžiui, rentgenologiniam tyrimui. Echoskopija nekenkia nei būsimai mamai, nei vaisiui, nei tyrimą atliekančiam gydytojui, todėl gali būti atliekama tiek, kiek reikia ir kada tik prireikia. Tyrimai parodė, kad vaikai, kuriems prenataliniu (iki gimimo) laikotarpiu ultragarsinis tyrimas buvo atliekamas dažnai, gimdavo tokio pat svorio ir ūgio kaip ir vaikai, kuriems tyrimas buvo atliekamas itin retai.

„Riešės šeimos klinikoje“ echoskopijos tyrimus atlieka kvalifikuotos specialistės. Gydytojų teigimu, iki šiol negauta nei vieno echoskopijos keliamo pavojaus įrodymo, tad, jį atliekant, tikrai galite nesibaiminti dėl vaisiaus sveikatos.

Patikėkite nėštumo priežiūrą „Riešės šeimos klinikoje“  gydytojoms akušerėms ginekologėms, kurios pasirūpins, kad stebuklingas kūdikio laukimo laikotarpis būtų Jums lengvas, sklandus ir saugus!

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.