Dėl kojų tinimo kaltas ne tik karštis

naujiena-del-koju-tinimo-kaltas-ne-tik-karstis-750x300.jpg

Šiltuoju metų laiku varginantis karštis iš tiesų veikia organizmą. Neretam žmogui pasireiškia kojų tinimas. Nors ši būklė dažnai nurašoma oro sąlygoms, medikai įspėja: kojų tinimo priežastis – ne vien vasaros karštis.

Ar reikia kreiptis į gydytoją?

Nuovargis, nemalonus odos tempimas, ištinusios, į batus netelpančios kojos. Tai – ne vienam pažįstami pojūčiai, trukdantys mėgautis vasaros malonumais.

Nors kojų tinimas – paplitęs reiškinys, gydytojai įspėja: į jį numoti nereikėtų. Patinusios kojos gali išduoti sunkią ligą, pavyzdžiui cukrinį diabetą, kepenų cirozę, širdies, venų nepakankamumą ar net onkologines ligas. O štai tokie požymiai, kaip staiga atsiradęs lokalus patinimas (ypač, jeigu patinusi tik viena koja), odos paraudimas tinimo vietoje, intensyvus skausmas, tikrai nėra įprastas ženklas. Susidūrus su tokiais simptomais, būtina skubėti pas gydytoją.

Kodėl tinsta kojos?

Pagrindiniai kojų tinimo veiksniai yra šie:

  • Amžius – kojų tinimas dažniausiai varginti pradeda 30-mečio ribą perkopusius pacientus.
  • Vaistai – šią būklę gali sukelti ir kontraceptikai, antidepresantai, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, kraujagysles plečiantys medikamentai.
  • Antsvoris – nutukimas padidina ir taip nemažą kojų apkrovą, todėl kojų tinimo rizika gerokai išauga.
  • Lytis – statistiškai, kojų tinimas dažniau kamuoja moteris. Nėštumo, menstruaciniu, menopauzės laikotarpiais hormoniniai svyravimai veikia kraujotaką, o tuo pačiu – ir kojų venas.
  • Nėštumas – kojų tinimas dažnai kamuoja būsimas mamas: kūnas patiria didesnį spaudimą, o organizme šeimininkaujantys hormonai atpalaiduoja venų sieneles.
  • Genetika – kojų tinimą sukelia iš tėvų paveldėtas silpnas venų sienelių jungiamasis audinys
  • Darbo specifika – mūsų kojoms kenkia tiek per ilgas sėdėjimas, tiek nuolatinis darbas stovint.
  • Įpročiai – rūkymas, piktnaudžiavimas svaigiaisiais gėrimais prisideda prie kojų tinimo bei didina kraujagyslių ligų riziką.

Susidūrus su kojų tinimu, pasiduoti neverta: tikrai galite sau padėti. Kartais užtenka masažuoti ištinusią vietą arba daryti pertraukas tarp ilgo sėdėjimo. Taip pat – įsigyti kompresines kojines, patogią avalynę ir vartoti daugiau skysčių.

Visgi, tokios priemonės padeda ne visada. Jeigu kojų tinimas kamuoja ir toliau, nedelskite ir kreipkitės į Riešės šeimos klinikos specialistus. Padėsime Jums pasijusti geriau!

SUSISIEKTIRiešės šeimos klinikos tikslas – sveikatos profilaktika ir gydomoji medicina. Siekiame, jog Jūsų šeimos gydytojas taptų Jums patarėju, padedančiu orientuotis sveikatos sistemoje, konsultuojančiu sveikatos klausimais, stebinčiu lėtinių ligų eigą, padedančiu surasti reikalingą specialistą. Šeimos gydytojas rūpinasi ne tik gydymu, bet ir sveikatos išsaugojimu bei gerinimu, ligų profilaktika.

Tapk pacientu

© Copyright 2018, Expertmedia

Riešės filialas

I-IV. – 7:00 – 18:00
V. – 7:00 – 17:00

Registracija dėl vizito pas gydytoją:
I-V. – 8:00 – 16:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 576 69 14
85 246 9213

Baltupių filialas

I. – 8:00 – 15:00
II. – 8:00 – 18:00
III. – 8:00 – 15:00
IV. – 8:00 – 18:00
V.- 8:00 – 15:00

Ne darbo valandomis, švenčių dienomis medicininė pagalba prisirašiusiems pacientams teikiama Centro poliklinikoje ir Santarų klinikų Vaikų ligoninėje.

info@riesesklinika.lt
86 997 84 06
85 267 53 16