Dantų implantacija – investicija į visapusišką sveikatą

Odontologo kėdėje išgirdus, kad vienintelis jūsų problemos sprendimas yra danties implantacija, iš karto kyla baimė, jog ši procedūra pareikalaus nemažai lėšų ir laiko. Natūralu, kad kartu kyla ir mintis palikti viską taip, kaip yra – juk ir prieš tai išgyvenote be pažeisto danties. Tačiau, prieš nusprendžiant atidėti implantaciją neribotam laikui, vertėtų žinoti, kad ji gelbsti ne tik jūsų burnos sveikatą.

Visų dantų sveikata

Nors gali atrodyti, kad praradus dantį, jokių didelių pokyčių nevyksta, tačiau iš tiesų dėl šios priežasties yra pažeidžiama visos burnos sveikata. Visų pirma, kramtant maistą, greta tarpo esantiems dantims tenka didesnis krūvis, todėl jie greičiau dyla ir skilinėja. Ne mažiau svarbu ir tai, kad toje vietoje, kur nelieka danties, ilgainiui nelieka ir žandikaulio apkrovos, todėl ta žandikaulio dalis tiesiog ima nykti. Sunykus žandikauliui, nebelieka vietos, į kurią būtų galima įsriegti implantą. Tad, atidėjus implantaciją ilgesniam laikui, teks priauginėti žandikaulį, todėl procedūra truks ilgiau ir kainuos daugiau.

Virškinimo sistemos sveikata

Delsiant atlikti danties implantaciją, į tuščią ertmę slenkantys dantys taip pat pakeičia sąkandį. Dėl netaisyklingo sąkandžio sutrinka kramtymo funkcija, o tai turi neigiamos įtakos visiems virškinimo procesams, gali atsirasti skrandžio skausmai. Pasireiškus virškinimo sutrikimams, dažnai imama vengti sunkiai sukramtomo maisto ir iš mitybos raciono dingsta įvairių vitaminų, mineralų ir kitokių naudingų maistinių medžiagų turintys produktai, reikalingi mūsų organizmui.

Psichologinė sveikata

Pasikeitęs sąkandis ir tirpstantis žandikaulis keičia žmogaus veido bruožus. Dantų netekę žmonės dažnai atrodo vyresni nei yra iš tikrųjų, nes įdumba skruostai, aplink burną išryškėja raukšlės. Maža to, netekus daug dantų, sutrinka žmogaus tartis, todėl imama vengti bendrauti. Užsisklendimas ir atsiradęs nepasitikėjimas savimi gali sukelti rimtų psichologinių problemų.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.