Atidėtas dantų atkūrimas – papildomos išlaidos ateityje

Vieno ar kelių dantų praradimas dažnai atrodo nedidelė problema, tad jų atkūrimas atidedamas vėlesniam laikui. Ilgainiui priprantama gyventi be prarastų dantų ir, nejaučiant didelio diskomforto, apie jų atkūrimą visiškai pamirštama. Riešės šeimos klinikos odontologai primena, kad bet kokio amžiaus žmonėms svarbu atkurti prarastus dantis, nes dėl jų palaipsniui pakinta ne tik estetinis vaizdas, bet ir viso organizmo funkcijos. Patyrę specialistai įspėja, kad neatkūrus dantų laiku, gali kilti daugybė problemų, ir vėliau jų atstatymo išlaidos bus ženkliai didesnės.

Viena svarbiausių problemų, atsirandanti praradus dantį ar kelis – žandikaulio kaulo nykimas. Kai dantis yra savo vietoje, jo šaknys remiasi į žandikaulio kaulą ir stimuliuoja ląsteles, neleidžiančias kaului tirpti. Netekus bent vieno danties su šaknimis, atsiranda ertmė, žandikaulio kaulas kramtymo metu toje vietoje negauna krūvio ir nebeatlieka jokios funkcijos, tad organizmas jį tiesiog rezorbuoja. Kaulas nyksta, tampa mažiau stabilus, ilgainiui nebelieka vietos, į kurią būtų galima įsriegti implantą, todėl nutarus atkurti prarastą dantį vėliau, gali prireikti sudėtingos žandikaulio kaulo priauginimo procedūros, o implantavimo procesas bus ilgesnis ir sudėtingesnis. Negana to, nykstant žandikaulio kaului, žemėja sąkandis, tad gali keistis veido forma, įdubti lūpos, aplink jas formuotis raukšlės.

Prarastas dantis kelia grėsmę ir šalia esančių dantų būklei. Netekus danties, šalia esantys dantys nebeturi atramos ir pradeda krypti. Dėl to tampa sunkiau kokybiškai juos išvalyti, lengviau kaupiasi apnašos ir bakterijos, padidėja ėduonies (karieso) rizika. Dėl pernelyg didelio krūvio, didesnė tampa ir greta esančių dantų nusidevėjimo bei lūžių tikimybė. Pasislinkę dantys taip pat gali turėti įtakos sąkandžiui.

Netekus keleto dantų, tampa sunkiau gerai sukramtyti maistą, tad neretai sutrinka ir virškinimas. Prarasti dantys gali sukelti šveplavimą ar kitus fonetinius kalbos sutrikimus. Dėl minėtų priežasčių pablogėja dantų netekusių žmonių gyvenimo kokybė, jie pradeda jausti nepasitikėjimą savimi.

Kuo ilgiau delsiama, tuo sudėtingesnė ir ilgesnė dantų atkūrimo procedūra laukia ateityje. Kadangi gali prireikti kaulo priauginimo ir pažeistų šalia esančių dantų gydymo, padidėja ir danties atkūrimo kaštai.

Specialistai pataria nelaukti, kol prarastas dantis sukels papildomų sveikatos problemų ir iškritus ar išrovus dantį, iš karto atvykti pasikonsultuoti dėl jo atstatymo. Taip ne tik išvengsite gresiančių problemų, bet ir sutaupysite. Patyrę Riešės šeimos klinikos gydytojai odontologai pasirengę surasti tinkamiausią Jums danties atkūrimo sprendimą.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.