Ar Jums netrūksta vitamino D?

Vitaminas D dalyvauja įvairių organizmo sistemų veikloje ir yra susijęs su kiekviena organizmo ląstele. Šis vitaminas iš kitų vitaminų išsiskiria tuo, jog organizme gali būti gaminamas veikiant saulės šviesai. Su didesne vitamino D nepakankamumo rizika susiduria ne tik tie, kurie mažai laiko praleidžia saulės atokaitoje, bet ir senyvo amžiaus žmonės bei sergantieji širdies, kaulų ligomis. Jei Jums trūksta vitamino D:
  • Dažnai sergate. Viena esminių vitamino D funkcijų – imuninės sistemos palaikymas. Jei jums trūksta šio vitamino, organizmas sunkiau atsikrato ligas sukeliančių virusų ir bakterijų, padidėja tikimybė susirgti peršalimu, gripu ar kvėpavimo takų ligomis.
  • Jaučiatės prislėgti ir pavargę. Pastovaus nuovargio ir depresyvių nuotaikų priežastys gali būti pačios įvairiausios, tačiau viena jų – D vitamino stygius. Žemas šio vitamino kiekis kraujyje gali sumažinti žmogaus energingumą, paskatinti prastą nuotaiką ar sezoninės depresijos paūmėjimą.
  • Vargina kaulų, raumenų ir nugaros skausmai. Vitaminas D atsakingas už kalcio pasisavinimą, tad varginantys kaulų bei nugaros skausmai gali būti šio vitamino trūkumo ženklas.
  • Sunkiai gyja žaizdos. Vitaminas D padidina žaizdų gijimą skatinančių darinių gamybą ir kontroliuoja uždegiminius procesus, tad jei organizmas susiduria su šio vitamino trūkumu, gijimo procesai sulėtėja.
  • Slenka plaukai. Nors plaukų slinkimas dažniausiai siejamas su stresu, ši nemaloni problema gali būti ir vitamino D trūkumo rezultatas, ypač – moterims.
Kur ieškoti vitamino D Lietuvos gydytojai įspėja, kad D vitamino trūkumo problema yra itin opi, nes mūsų šalies klimatas nepasižymi pakankamu saulės spindulių kiekiu. Kadangi vitaminas D atsakingas už optimalią sveikatos būklę, privalu pasisavinti jį iš kitų šaltinių. Reikšmingus vitamino D kiekius galima rasti tokiuose maisto produktuose kaip riebi žuvis (silkė, lašiša), kepenys, margarinas, kiaušinio trynys ar vitaminu D praturtinti pieno produktai. Specialistai taip pat pataria kiek įmanoma dažniau būti gryname ore ir vartoti vitamino D turinčius papildus.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.