Ar echoskopijos tyrimai saugūs?

Echoskopijos arba ultragarso tyrimas – labai dažnai naudojamas diagnostinis vaizdavimo tyrimas, kurio dėka gaunama daug vertingos informacijos apie mūsų vidaus organų būklę. Visiškai neskausmingas, greitai atliekamas ir nebrangus tyrimas suteikia galimybę tiksliai nustatyti organų struktūrą, dydį, lokalizaciją. Jie nusako kelią ir kryptį tolimesniam ištyrimui, padeda nustatyti tikslią diagnozę, skirti efektyviausią gydymą ir pasiekti geriausių gydymo rezultatų.

Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad daugelyje medicinos sričių naudojamas ultragarsas yra visiškai saugus. Ultragarsinės bangos nėra jonizuojanti spinduliuotė, tyrimui atlikti nereikia specialių apsaugos priemonių, jis nekenkia nei pacientui, nei jį atliekančiam gydytojui. Dėl savo saugumo ir paprastumo echoskopija gali būti atliekama atliekama tiek kartų ir taip dažnai, kaip reikia.

Tyrimo metu yra naudojamas ultragarsas – labai didelio dažnio garso bangos, negirdimos žmogaus ausimi, todėl tyrimas atliekamas specialiu tą garsą generuojančiu aparatu – echoskopu. Tyrimo metu echoskopo daviklis priglaudžiamas prie vandens pagrindo geliu suteptos odos ties tiriamu organu, tad pacientas nejaučia jokio skausmo ar diskomforto. Aukšto dažnio garso bangos daviklio pagalba nukreipiamos į tiriamas kūno struktūras. Bangoms sugrįžus atgal grįžta, daviklis priima ir perduoda informaciją apie jų greitį ir intensyvumą į kompiuterį, kuris išanalizavęs duomenis, sukuria ultragarsinį vaizdą ekrane.

Ultragarsu gali būti tiriami visi minkštieji žmogaus audiniai – dariniai odoje, kraujagyslės, nervai, raumenys, vidaus organai, sąnariai, sausgyslės, raumenys, taip pat galimos patologijos – augliai, cistos, akmenys, ieškoma uždegimo židinių, sustorėjimų, atsiradusio skysčio ir kitų simptomų, kurie gali būti tam tikros ligos požymis. Echoskopinis tyrimas yra nepakeičiamas raumenų, sausgyslių ar raiščių plyšimo diagnostikoje.

Vienas dažniausiai atliekamų ultragarso tyrimų – vidaus organų (kepenų, kasos, tulžies pūslės, inkstų, blužnies, limfmazgių, pilvo aortos) echoskopija. Jis atliekamas tiek dėl pilvo ar juosmens skausmų, tiek profilaktiškai. Echoskopinio tyrimo metu galima nustatyti įvairius minkštųjų audinių pakitimus, pastebėti įvairias patologijas, itin mažus darinius ar net pirmas vėžinių susirgimų užuomazgas.

Saugus ir specialaus pasiruošimo nereikalaujantis tyrimas ne kartą atliekamas nėštumo metu. Jis padeda įvertinti vaisiaus dydį, anatomiją, vystymąsi, vaisiaus vandenų kiekį, placentos padėtį, pastebėti vaisiaus vystymosi ydas. Ginekologijoje šis tyrimas atliekamas ne tik skundžiantis kažkokiais negalavimais, bet ir profilaktiškai. Tyrimo metu įvertinama gimdos padėtis, dydis, galimi pakitimai, apžiūrimos kiaušidės. Ultragarso pagalba galima pamatyti svetimkūnius, cistas, navikus ir kitas patologijas.

Ultragarsinis tyrimas – ne tik saugus žmogui, bet ir daugeliu atveju būtinas tyrimas, jei yra įtariamos įvairios patologijos. Jis dažnai rekomenduojamas kaip pirminis vaizdinis tyrimas, padedantis įvertinti situaciją, ir, jei reikia, skirti papildomus tyrimus ar nukreipti pas tam tikrų sričių specialistus.

„Riešės šeimos klinikoje“ atliekami vidaus organų, skydliaukės, krūtų ir kiti echoskopijos tyrimai. Tyrimus atlieka patyrusios ir kompetentingos specialistės, užtikrinsiančios tyrimo tikslumą ir pastebėsiančios net menkiausius organizme vykstančius pokyčius, dėl kurių vertėtų sunerimti.

Tapkite mūsų pacientu

Tapti mūsų pacientu nuo šiol – kaip niekad paprasta! Prisiregistruokite prie mūsų klinikos neišėję iš namų.

Daugiau

Paskambinkite jei turite klausimų

Jus išsamiai pakonsultuos draugiški mūsų specialistai.